CZECHY: NOWOŚCI W OŚRODKACH GÓRSKICH

Na turystów w czeskich ośrodkach górskich czekają w sezonie letnim liczne nowości. Wartość inwestycji w nie wyniesie ogółem ponad 200 milionów koron (około 3,5 miliona zł).

Największe inwestycje planuje Dolní Morava leżąca w pobliżu granicy z Polską (19 km od Międzylesia). W sierpniu zostanie tu otwarty najdłuższy, 3 km, tor bobslejowy w Czechach i drugi co do wielkości w Europie. Nowością w ośrodku będzie również park linowy, wypożyczalnia hulajnóg i podziemna trasa o długości 450 metrów która zapozna zwiedzających z rzemiosłem górniczym.

Ośrodek szczyci się otwartą kilka lat temu trasą widokową, zwaną Ścieżką w Obłokach. Jest to trasa widokowa umieszczona na wysokości 55 metrów, zbudowana na górze Slamník (1116 m n.p.m.). Jej całkowita długość wynosi 750 metrów. Dostępna jest także dla osób na wózkach inwalidzkich i wózków dziecięcych.

Z góry rozciąga się piękny widok na masyw Králickiego Śnieżnika, dolinę rzeki Moravy, a nawet na Jesioniki, Suchý vrch i Karkonosze ze Śnieżką. Liczne nowości czekają na turystów także w innych kurortach górskich. W Lipnie na Szumawie (południowe Czechy) na trasie widokowej w koronach drzew zostaną umieszczone budki dla ptaków.

Turyści będą mogli zabawić się w ornitologów i z bliska obserwować ptasich mieszkańców regionu. W ośrodku Černá hora – Pec w Karkonoszach powstanie wielki plac zabaw dla dzieci z drewnianymi elementami w kształcie zwierząt. Wiele ośrodków górskich otworzy nowe wypożyczalnie sprzętu sportowego czy uruchomi dodatkowe linie cyklobusów, czyli autobusów dostosowanych do przewozu rowerów.

Więcej informacji: www.czechtourism.com

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top