CZECHY: NAJLEPSZE WINA W CZESKIM KRUMLOVIE

 

 

Niemal przez cały listopad (od 7 do 29.11.2014) w Czeskim Krumlovie odbywać się będzie kolejna edycja festiwalu wina. Podczas imprezy zaprezentują się najlepsi czescy winiarze, sommelierzy i kucharze.

 

Czeski Krumlov nie leży wprawdzie w regionie winiarskim, jednak w kilku miejscach w okolicy uprawia się winorośle.

 

W mieście na tarasach zamkowych od strony południowej winnice zostały założone już za czasów Rožmberków. Festiwal wina rozpocznie się 7 listopada uroczystym wieczorem galowym w Ujeżdżalni Zamkowej.

 

Na gości czekają najlepsze wina morawskie i francuskie, wyśmienita kuchnia i ciekawy program rozrywkowy. We wtorek 11 listopada Czeski Krumlov tradycyjnie przywita młode wina świętomarciskie.

 

Imprezę na placu Zgody (náměstí Svornosti) rozpocznie przyjazd św. Marcina na białym koniu z koszami wypełnionymi butelkami młodego wina. Na gości czekają także przysmaki, wśród których oczywiście nie zabraknie tradycyjnej gęsi świętomarcińskiej. Festiwal zakończy Zamkowe Święto Wina w sobotę 29 listopada w Ujeżdżalni Zamkowej.

 

Miłośnicy wina będą mogli spróbować ponad 150 gatunków czeskich, morawskich i zagranicznych win, spotkać się z najlepszymi winiarzami. Imprezie będą towarzyszyć wystąpienia muzyczne. Więcej informacji: www.festivalvinack.cz

 

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top