AUSTRIA: REGION SCHLADMING-DACHSTEIN W CZOŁOWCE NAJLEPSZYCH

 

 

Schladming-Dachstein należy do czołowych i najsilniejszych pod względem gospodarczym regionów turystycznych w Austrii. W aktualnym studium przeprowadzonym przez Austriackie Stowarzyszenie Hotelarzy (ÖHV) region zajął 6. miejsce wśród najpopularniejszych destynacji turystycznych w kraju. Studium to, wykonane w 2014 r., badało rozwój gospodarczy austriackich regionów turystycznych w latach 2011 i 2012. Zimą 2013/14 udało się osiągnąć – mimo wyjątkowo wysokich temperatur i wbrew ogólnoaustriackiemu (spadkowemu) trendowi – wzrost liczby noclegów w wysokości 4,04% (1 425 995 noclegów od listopada 2013 do kwietnia 2014).

 

Wyjątkowa oferta nie tylko na stokach

 

Dla przybywających zimą turystów Schladming-Dachstein ma dobrze przemyślaną, różnorodną ofertę, skoncentrowaną na zboczach w sumie 9 gór. 85 kolejek linowych, 230 km stoków i nowoczesną, dobrze rozbudowaną infrastrukturę, umożliwiającą swobodne korzystanie z narciarskiego urlopu. Główny punkt regionu stanowi huśtawka narciarska 4 szczytów – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm.

 

Dodatkowo otaczają ją ośrodek narciarski Fageralm na zachodzie, a od wschodu ośrodki Galsterberg, Stoderzinken, Riesneralm i Planneralm. Na wszystkich dziewięciu górach regionu narciarskiego dużą wagę przykłada się do wysokiej jakości oferty dla rodzin i dzieci.

 

Dla najmłodszych narciarzy przygotowano cały szereg atrakcji – od pierwszej w Austrii narciarskiej huśtawki dla dzieci, przez specjalne „dziecięce” trasy narciarskie, aż po Audi Kinderland – teren narciarski dla najmłodszych.

 

Ski amadé z tylko jednym karnetem

 

Schladming-Dachstein jest jednym z pięciu regionów należących do Ski amadé – terenu narciarskiego oferującego największe narciarskie atrakcje w Austrii. 25 renomowanych ośrodków narciarskich, 270 nowoczesnych kolejek linowych i 760 km doskonale utrzymanych stoków to podstawowe elementy jego oferty. Do tego dochodzi jeszcze gęsta sieć punktów serwisowych, wypożyczalni sprzętu narciarskiego i szkół narciarskich.

 

Ski amadé oferuje swoim gościom coś zupełnie wyjątkowego – karnet narciarski, który można nabyć w każdym z regionów. Karnet ten otwiera przed jego posiadaczami całą różnorodność tego ogromnego terenu i możliwość poznawania go wszystkimi zmysłami. Więcej informacji na stronie: www.skiamade.com.

 

Atrakcje poza stokami

 

Zastrzyk adrenaliny czy święty spokój? Specjalna atrakcja regionu – lodowiec Dachstein – dzięki nowej kolejce gondolowej stała się łatwo dostępna. Wokół górnej stacji kolejki czekają niepowtarzalne miejsca, wzbudzające podziw i dreszczyk emocji – m.in. platforma widokowa Sky Walk, Pałac Lodowy, najwyższy most wiszący w Austrii i „Schody donikąd”.

 

Jeśli jednak podczas zimowego urlopu poszukujecie przede wszystkim spokoju i odprężenia, Schladming-Dachstein potrafi je zapewnić na różne sposoby. Spragnionym ciszy i spokoju polecamy wyprawy skiturowe, wędrówki na rakietach śnieżnych i zwykłe spacery wśród malowniczych krajobrazów oraz liczne narciarskie trasy biegowe, które oferują najlepsze warunki zarówno amatorom, jak i zawodowcom.

 

W górach jadłospis na medal

 

Wyniki ostatniego studium Mountain Management pt. „Best Ski Resorts” nie pozostawiają wątpliwości: Schladming ma „najlepszą ofertę gastronomiczną w górach”. To prestiżowe wyróżnienie jest wynikiem ankiety przeprowadzonej wśród w sumie 42 000 gości 55 najlepszych ośrodków narciarskich Europy. Zadowolenie gości region zawdzięcza w wysokim stopniu dużej różnorodności lokali gastronomicznych.

 

Przez żołądek do serc gości docierają gospodarze w sumie 97 schronisk na terenach narciarskich regionu Schladming-Dachstein, z których część jest dumnymi laureatami kulinarnych nagród. Środkiem do tego celu jest bogata oferta kulinarna, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Różnorodność menu schronisk narciarskich wzbogaca ofertę turystyczną, a goście potrafią to docenić.

 

W dzisiejszych czasach urlopowicze na stokach oczekują czegoś więcej niż kiełbaska z frytkami. Schroniskowi kucharze w Schladming proponują regionalne potrawy, przygotowane według tradycyjnych przepisów – od talerza pożywnej zupy przez placuszki z prawdziwym styryjskim serem po świeży, domowej roboty strudel.

 

Gościnność po styryjsku

 

Goście regionu Schladming-Dachstein, szczególnie ci zakwaterowani w rodzinnych hotelach i pensjonatach, mają okazję poznać i pokochać „styryjski styl życia”. Oprócz szczerej serdeczności wyróżnia go bezpośredni, naturalny i inspirujący charakter relacji międzyludzkich, który tak mocno łączy ze sobą ludzi. To jest właśnie najważniejszy powód, dla którego goście regionu Schladming-Dachstein tak często tutaj wracają.

 

Styria nazywana jest także „delikatesami Austrii”. Duży wybór styryjskich produktów i przysmaków – w połączeniu z właściwą dla regionu gościnnością i sztuką kulinarną – podbija serca miłośników dobrej kuchni, gości schronisk, klasycznych zajazdów, restauracji i innych lokali. W dniach 14-21.03.2015 w Ski amadé odbędzie się tydzień nart i wina.

 

W sezonie zimowym 2014/15 Ski amadé współpracuje z organizacją Österreich Wein Marketing (ÖWM). Akcja ma promować w schroniskach narciarskich austriackie wina i kulturę związaną z winiarstwem. Zainteresowani narciarze powinni szukać plakietki informującej o certyfikacie „Genuss-Partner“.

 

Jest to wyróżnienie przyznawane schroniskom narciarskim, których goście mogą sobie wyszukać swoją lampkę wina z obszernej palety austriackich win – może być do posiłku, dla relaksu na słonecznym tarasie albo po prostu po to, aby nacieszyć się smakiem dobrego wina.

 

Zdjęcia: Austria Info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top