CZECHY: MUZEUM KLOCKÓW LEGO W PRADZE

Będąc w Pradze warto odwiedzić prywatne muzeum klocków Lego, uważane za największe, pod względem powierzchni i ilości wystawionych eksponatów, w Czechach, a nawet w Europie.

 

W mieszczącym się w samym centrum miasta muzeum znajdzuje się na powierzchni 340 m² dwadzieścia tematycznych ekspozycji, składających się z ponad miliona klocków.

 

Prezentowane są tam między innymi najstarsze eksponaty z roku 1958, a także największe modele lego, złożone z ponad dziesięciu tysięcy elementów. Wystawa składa się z różnych części tematycznych. Zobaczyć można na przykład 300 modeli Star Wars, Lego city, Cosmos, Racers i wiele innych.

 

 

Przy każdym jest umieszczona informacja o roku produkcji i liczbie wykorzystanych klocków, Można także odwiedzić magiczny świat Harry`ego Pottera, obejrzeć scenki filmowe z Indiany Jonesa, unikatowe modele słynnych zabytkowych budowli, skomplikowane mechanizmy Lego Technik, czy nowoczesne i dawne lokomotywy.

 

Na gości czeka też kącik zabaw, w którym każdy może „wyczarować” wszelkie konstrukcje, w zależności od swojej fantazji. Sklepik muzealny oferuje sprzedaż wybranych modeli. Muzeum jest czynne od poniedziałku do niedzieli w godz. 10-20. Wstęp: normalny 200 CzK, ulgowy 130 CzK, rodzinny 450 CzK Dzieci – uwaga !do 120 cm wzrostu wchodzą bezpłatnie. www.muzeumlega.

 

Zdjęcia: CzechTourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top