CZECHY: MODIGLIANI W PRADZE

W listopadzie w Muzeum Kampa w Pradze miało odbyć się uroczyste otwarcie długo oczekiwanej wystawy słynnego włoskiego artysty z początku XX wieku Amedeo Modiglianiego. Wystawę tę już od ponad roku przygotowuje galeria Vernon we współpracy z włoską kuratorką Sereną Baccaglini.

 

Muzeum Kampa, które zaoferowało swoje pomieszczenia do zorganizowania wystawy, nie spełniło niestety określonych warunków umowy i organizatorzy zmuszeni byli wystawę przenieść do unikatowych pomieszczeń wystawowych Miejskiego Domu Reprezentacyjnego (Obecní dům) w Pradze.

 

 

W związku z tym przesunięty został także termin otwarcia wystawy na 08.12.2010. Wystawę, zgodnie z pierwotną koncepcją, tworzyć będą obrazy Modiglianiego wypożyczone między innymi z Muzeum Izreala w Jerozolimie, Estorick Collection w Londynie, ze zbiorów współczesnej sztuki nowoczesnej Studio Guastalla w Mediolanie i zbiorów prywatnych z Niemiec i Ameryki.

 

Wystawa potrwa do końca lutego 2011. Bilety wstępu już wkrótce będzie można zakupić w przedsprzedaży na stronie: www.amedemodiglianiprague.com. Więcej informacji o wystawie: www.galerievernon.com www.amedemodiglianiprague.com www.obecnidum.cz

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top