CZECHY: MAGICZNY CZESKI KRUMLOV WITA WIOSNĘ

 

 

Przepiękne, średniowieczne miasto Czeski Krumlov szykuje niezwykłą imprezę na powitanie wiosny – Magiczny Krumlov. W dniach od 30 kwietnia do 1 maja na gości czeka barwny program: korowody czarownic, koncerty, pochody z lampionami i ciekawe konkursy dla dzieci.

 

Niezwyklą niespodziankę szykuje dla uczestników imprezy Muzeum Fotoatelier Seidel. Każdy będzie mógł zrobić sobie w ogrodach browarnianych oryginalne zdjęcie portretowe stylizowane na przełom XIX i XX wieku.

 

Polecamy przy okazji odwiedzić niezwykłe atelier fotograficzne należące do Josefa Seidela i jego syna Františka, słynnych tutejszych fotografów prezentujących piękno Czeskiego Krumlova i Szumawy.

 

W atelier zachowało się wiele zdjęć pokazujących życie zwykłych ludzi z tego regionu, jak również część oryginalnego wyposażenia technicznego atelier.

 

Zwiedzanie niektórych tutejszych muzeów i galerii warto zaplanować na czwartek 1 maja – wówczas wybrane obiekty oferują bezpłatny wstęp lub zniżki. Więcej informacji znajdziemy na stronie www.ckrumlov.info

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top