CZECHY: KARLOWE WARY INAUGURUJĄ SEZON

 

 

Najsłynniejsze czeskie uzdrowisko Karlowe Wary szykuje się do otwarcia sezonu 2015. Jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście odbędzie się w pierwszy majowy weekend (od 1 do 3 maja). W piątkowy wieczór na gości czekają tematyczne projekcje audiowizualne w centrum miasta. Sobotni program wypełnią tradycyjne rytuały inaugurujące sezon turystyczny w uzdrowisku – poświęcenie źródeł przez nuncjusza papieskiego, uroczysta msza i historyczny korowód z królem Karolem IV na czele. Uroczystościom będą towarzyszyły dodatkowe imprezy – Food Festiwal i Wiosenne Święto Porcelany.

 

Atrakcją festiwalu kulinarnego będzie tradycyjny wyścig kelnerów w stylu czechosłowackiej komedii „Kelner, płacić!“ (czes. „Vrchní, prchni.“), degustacje przysmaków przygotowanych przez szefów kuchni z najlepszych restauracji, barmańskie show, warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych i konkursy z wartościowymi nagrodami.

 

Jubileuszową XX edycję Święta Porcelany organizuje fabryka porcelany Thun 1794. Na stoiskach przed Grandhotelem Pupp będzie można zakupić wyroby z porcelany i szkła w atrakcyjnch cenach. Podczas trzydniowych uroczystości na gości czekają także piękne koncerty na kolumnadach, przedstawienia teatralne i pokazy taneczne.

 

Inauguracja sezonu uzdrowiskowego w Karlowych Warach należy do znaczących wydarzeń kulturalno-towarzyskich w Czechach. Wśród najważniejszych gości nie zabraknie przedstawicieli czeskiego rządu, ambasadorów, władz miast partnerskich i innych osobistości. Film z inauguracji z poprzednich sezonów obejrzymy na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=5XwLggx0rY0

 

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top