CZECHY: FONTANNA KŘIŽKA W PRADZE ZNOWU ZACHWYCA

Jedna z największych atrakcji Pragi, Fontanna Křižíka, znów ożyła. Po czterech latach przerwy słynna fontanna na terenie Praskiego Centrum Wystawienniczego (Výstaviště Praha) znów ukazała się widzom w pełnym świetle.

Premierowe przedstawienie Magiczna Fontanna w wykonaniu czeskiej grupy artystycznej Pyroterra odbyło się w lipcu. Wspaniały spektakl plenerowy łączył najnowocześniejsze efekty technologiczne z monumentalnym dziełem czeskiego wynalazcy, inżyniera elektryka i przemysłowca Františka Křižíka.

Premierowe przedstawienie upamiętniło symbolicznie 174 rocznicę jego narodzin. Do odrestaurowanej fontanny przybyło ponad 60 diod LED, które pozwalają na jej rozświetlenie znacznie silniejszym światłem, przy jednoczesnym wykorzystaniu nieograniczonej gamy kolorów.

Oryginalnych lamp, których jest ponad 1400, nie wolno wymieniać, ponieważ są one częścią dzieła chronionego prawem autorskim. Bilety wstępu na przedstawienia można zakupić w przedsprzedaży (polecane) lub na miejscu.

Cena biletu normalnego wynosi 1150 Kč (195 zł), ulgowego (dzieci do 12 lat) 850 Kč (144 zł). Informacje o terminach kolejnych przedstawień oraz zakup biletów: www.magickafontana.cz

 

Od redaktora: Sądząc po opisie i zdjęciach, spektakl jest zachwycający. Ale wydatek, aby go obejrzeć, spory…

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top