CZECHY: FESTIWALE PIWNE 2018

Jak co roku, także w bierzącym sezonie letnim w Czechach odbędzie się kilka festiwali piwnych. Oprócz degustacji tego napoju, na gości czekać będą przysmaki kuchni czeskiej, atrakcyjne programy muzyczne, zabawne konkursy, zwiedzanie browarów, a nawet kąpiele piwne.

 

Trzynastą edycję festiwalu piwnego organizuje w połowie lipca minibrowar i huta szkła w Harrachovie. Oprócz regionalnych potraw i piwa, na gości czeka zwiedzanie tutejszego muzeum i huty szkła oraz liczne atrakcje dla najmłodszych.

Na tradycyjne święto piwa zaprasza 18 sierpnia rodzinny browar Chodovar w Chodovej Planie, niedaleko Mariańskich Łaźni. Goście, którzy przybędą na teren browaru, będą mogli spróbować potraw kuchni staroczeskiej w restauracji Ve Skále, znajdującej się w pomieszczeniach byłych piwnic skalnych i odświeżyć się w prawdopodobnie największym na świecie piwnym spa.

Na święto chmielu i piwa Dočesná zaprasza także królewskie miasto Žatec (około 80 km na północny-zachód od Pragi). Za panowania króla Karola IV było ono jednym z trzech największych miast w Czechach. 59 edycja festiwalu odbędzie się od 31 sierpnia do 1 września. W urozmaiconym programie są także ciekawe konkursy, np. tańca z kuflem piwa na głowie oraz ponad 40 rodzajów piwa z oferty czeskich i zagranicznych browarów.

Na Pilsner Fest można wybrać się do stolicy piwa – Pilzna. To właśnie tam narodził się światowej sławy Pilsner Urquell. Jest to piwo, które w 1842 roku uwarzył w pilzneńskim browarze bawarski piwowar Josef Groll. Już wówczas pilzneńskie piwo zachwycało swą piękną, złotą barwą, gęstą śnieżnobiałą pianą i wyjątkowym smakiem. Na pamiątkę tego wydarzenia, każdego roku na dziedzińcu tutejszego browaru odbywa się święto piwa. Więcej informacji: www.czechtourism.com

 Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top