CZECHY: FESTIWAL PIĘCIOLISTNEJ RÓŻY 2014

 

 

Średniowieczny Czeski Krumlov, jedno z najpiękniejszych miast w Europie, w czerwcu tradycyjnie zaprasza na trzydniowy renesansowy Festiwal Pięciolistnej Róży (20-22 czerwca 2014), nawiązujący do okresu panowania ostatnich Rożmberków.

 

Na gości czeka historyczny jarmark, pokazy tańców w strojach z epoki, turnieje rycerskie, przedstawienia muzyczne i teatralne oraz pełne dobrego jedzenia i trunków krumlowskie gospody.

 

 

Główna scena znajdzie się na placu Svornosti i w ogrodach browaru Eggenberg. W sobotę centrum miasta przemierzy barwny orszak historyczny, w którym pojawią się postacie znane z dziejów Czeskiego Krumlova.

 

Wieczorem miasto rozświetlą fajerwerki. Niedziela tradycyjnie będzie zarezerwowana dla dzieci, dla których przygotowano wiele ciekawych konkursów i zabaw. Czeski Krumlov każdego roku wzbogaca swoją ofertę turystyczną o nowe atrakcje.

 

W tym roku miasto zaprasza do zwiedzania odrestaurowanego domu Egona Schiele ulokowanego malowniczo nad Wełtawą, w którym słynny malarz w 1911 roku mieszkał i pracował.

 

Goście mogą zwiedzić atelier, obejrzeć repliki mebli, prace goszczących tu artystów i podziwiać piękne widoki na rzekę i rozległe piętrowe tarasy. Więcej informacj na stronach: www.ckrumlov.cz , www.czechtourism.com

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top