CZECHY: DUCHY ZAMKÓW

Duchy straszą w czeskich zamkach i pałacach. Jeśli chcielibyście Państwo spotkać Białą Damę i wysłuchać mrożących krew w żyłach opowieści o duchach i straszydłach, to zapraszamy do Czech.

 

Kraju zamków, bajecznych pałaców i średniowiecznych twierdz. Niemal każda z tych budowli skrywa wielowiekową tajemnicę, którą można odkryć wędrując po komnatach i lochach.

 

 

Znajdujący się w sercu Czeskiego Raju barokowy pałac Dětenice przez cały rok zaprasza na sobotnie spotkania z duchami. W godzinach od 11 do 17 na spotkanie wyjdą nam duchy, wampiry i inne istoty pozaziemskie. Wycieczki adresowane są do rodzin z dziećmi i dla wszystkich, którzy lubią się bać. W czwartki natomiast średniowieczną tawernę opanowują moce piekielne! Czarownice zlatują się na sabat o 19:00. Dětenice – około 100 km od Szklarskiej Poręby. http://www.zamekdetenice.cz.

 

Pałac Potštejn w Rychnovsku udostępnił dla zwiedzających nową atrakcją – tajemnicze lochy zamkowe – Bubakom, zamieszkiwane przez duchy dawnych mieszkańców pałacu. Stała ekspozycja w zabawny sposób przedstawia dzieciom i dorosłym historię zamku, wioski i okolic. W soboty od godz. 14 po zamkowych komnatach gości oprowadza osobiście hrabianka Anna Maria Harbuval Chamaré.

 

Turyści mogą podziwiać historyczne eksponaty: oryginalne meble i obrazy z kolekcji arystokratycznego rodu Chamaré Dobrzenský. W pałacu regularnie organizowane są liczne koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy i inne wydarzenia kulturalne. Od 4 do 19 grudnia, w soboty i niedziele w godz. od 14 do 17 zamek zaprasza na wystawę patchworków, szopek bożonarodzeniowych i do zwiedzania lochów. Zamek Potštejn położony jest 50 km od Kudowy Zdroju. http://www.zamekpotstejn.cz/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top