CZECHY: DO PILZNA NA IMPREZY KULTURALNE

 

 

Kilkaset imprez najróżniejszych gatunków, od nowego cyrku, poprzez wystawy, koncerty, teatr, taniec, aż po projekty edukacyjne i duże imprezy w miejscach publicznych czeka na gości w Pilznie przez cały rok w ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury 2015. Imprezy odbywają się na terenie całego miasta, w ośrodkach kultury i pod gołym niebem. Na gości czeka bogaty program, od teatru, poprzez muzykę, wystawy, architekturę, taniec, instalacje w miejscach publicznych, aż po projekty edukacyjne. W dniach od 10 do 23 sierpnia zapraszamy na festiwal „Żywa ulica – pilzneńskie spotkania“.

 

 

Nawiązuje on do osiemnastoletniej tradycji swojego poprzednika, festiwalu Na ulicy, który przez te wszystkie lata zyskał znakomitą opinię. Place i parki w Pilznie zmienią się w wielką scenę. Na gości czeka muzyka, wystąpienia teatrów ulicznych, festiwal gastronomiczny, fashion market, program dla dzieci i szereg imprez towarzyszacych. Różne gatunki muzyki, zarówno do tańca, jak i słuchania oferują przez cały rok pilzneńskie gospody w ramach festiwalu „żywa gospoda“. Motto festiwalu brzmi: „muzyka na żywo w centrum Pilzna przez cały rok 2015“.

 

W ostatní sierpniowy weekend (28-30.08.2015) Pilzno szykuje niezwykłe przedstawienie z udziałem olbrzymich kukiełek należących do grupy teatralnej Carros De Foc. W centrum miasta pojawią się dwunastometrowe marionetki, dwudziestometrowy smok czy latający ptak. Kukiełki będą eksponowane codziennie po południu, wieczorem natomiast ożyją i zostaną głównymi gwiazdami niezwykłego przedstawienia site-specific La Niña z udziałem dziesiątków akrobatów, muzykantów i tancerzy, którzy zmienią zabytkowe centrum miasta w scenę teatralną. Więcej informacji: www.plzen2015.cz www.czechtourism.com

 

Zdjęcie: Ladislav Renner

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top