CZECHY: BILÁ W BESKIDACH – POMYSŁ NA WYCIECZKĘ

 

W głębokiej, malowniczej dolinie rzeczki Bílej w Beskidach, tuż przy granicy czesko-słowackiej, leży ośrodek rekreacyjny Bílá, idealne miejsce na weekendową wycieczkę lub dłuższy pobyt. Z Krakowa dojedziemy tam w niecałe trzy godziny, z Katowic w dwie. Na turystów czeka tam nowoczesna czteroosobowa kolejka linowa na górę Zbojník (774 m n.p.m.), skąd wiodą liczne ścieżki piesze i rowerowe. Rowerzyści mają do dyspozycji także trasy Single Trails o dwóch poziomach trudności. Łagodniej nachylona trasa liczy około 3 km, jest odpowiednia dla początkujących cyklistów, jak również dla rodzin z dziećmi. Druga trasa, o średnim poziomie trudności, ma długość około 2 km.

 

Jest odpowiednia dla bardziej zaawansowanych i doświadczonych cyklistów, oferuje dynamiczną jazdę. Znajdziemy też profesjonalnie zbudowane mosty z licznymi skokami. Ze szczytu można zjechać także na hulajnogach terenowych. Ośrodek oferuje wiele atrakcji dla dzieci, między innymi mini zoo, wioskę indiańską, baseny, ścianki wspinaczkowe, park linowy, trampoliny.

 

Nowością tegorocznego sezonu jest pump track, specjalny tor do zabawy na rowerze i treningu, odpowiedni dla dorosłych i dzieci. Bílá jest świetnym miejscem wypadowym na piesze wycieczki, zarówno krótkie, jak i całodniowe. Okolice Bilej to także raj dla cyklistów. Kolejką linową można wjechać na szczyt, skąd wiodą liczne, znaczone trasy rowerowe.

 

Wybierając się w Beskidy warto nabyć zniżkową kartę turystyczną Beskidy Card. Jej posiadacze mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek na sto atrakcji turystycznych w regionie, zarówno zimowych, jak i letnich. Informacje znajdziemy na stronach: www.beskydycard.cz, www.icbila.cz, www.czechtourism.com

 

Foto: Beskydy-info.cz.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top