CZECHY: BEZPIECZNY KIERUNEK PODRÓŻY Z CERTYFIKATEM SAFE TRAVELS STAMP

Republika Czeska otrzymała od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) międzynarodowy certyfikat „Safe Travels Stamp“, potwierdzający bezpieczeństwo podróżowania do tego kraju.

Czescy przedsiębiorcy i stowarzyszenia turystyczne mogą ubiegać się o certyfikat bezpiecznych podróży od 1 października 2021 roku poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej agencji CzechTourism.

Znajdują się tam również zalecenia, wskazówki i warunki używania certyfikatu dla poszczególnych branż (na przykład sklepów detalicznych, hoteli, restauracji, saun, basenów, kin, kolejek linowych i innych obiektów).

Przyznanie i używanie certyfikatu jest bezpłatne. Przestrzeganie przez obiekty obowiązujących norm higienicznych będzie kontrolowane metodą mystery shopping.

„Podobnie jak inicjatywa Otwarte Zawsze, certyfikat Safe Travels Stamp opiera się na systemie samoregulacji” mówi Jan Herget, dyrektor agencji CzechTourism, dodając:

„Oba nasze projekty pomogą nam pozostać Otwartymi Zawsze, ale także przyciągnąć turystów zagranicznych. Jeśli spojrzycie dziś na portale rezerwacyjne, zobaczycie, że mają one już na swych profilach certyfikat Safe Travels. Dlatego wierzę, że jego uzyskanie będzie ważną przewagą konkurencyjną dla czeskich przedsiębiorców”.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top