CZECHY: 7 MILIONÓW TURYSTÓW W PRADZE

Liczba turystów odwiedzających Pragę nieustannie wzrasta. W roku 2016 do stolicy Czech przybyło 7,07 miliona gości, o 460 000 więcej w porównaniu z rokiem poprzednim.

W przypadku turystów zagranicznych po raz pierwszy została przekroczona granica 6 milionów. W roku 2016 odnotowano rekordowych 1,02 miliona turystów czeskich, o 14% więcej niż w roku poprzednim.

Pod względem liczby noclegów także padł rekord – przekroczona została granica 16,5 miliona. Ilość noclegów turystów z zagranicy wzrosła o 551 000, natomiast z Czech o 207 000. Średnia długość pobytu wyniosła 2,4 nocy.

    Podobnie jak w latach poprzednich, w roku 2016 do Pragi przyjechało najwięcej turystów z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoch. Dwucyfrowy wzrost procentowy odnotował Prague City Tourism na przykład u gości z Korei Południowej, Izraela, Słowacji, Polski i Holandii.

    Pod koniec roku znacznie zwiększyła się liczba turystów z Rosji. W czwartym kwartale 2016 roku Pragę odwiedziło o 28% więcej Rosjan w porównaniu z poprzednim rokiem. Praga, tak jak zwykle, była najpopularniejszym celem turystów z Polski.

    W roku 2016 do stolicy Czech przyjechało niemal 200 tysięcy Polaków. Na drugim miejscu znalazły się Morawy Południowe (82 tysiące polskich turystów), a na trzecim Kraj Kralovehradecki (Hradec Kralove i okolice), który odwiedziło ponad 49 tysięcy gości z Polski.

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top