COSTA CRUISES ODWOŁUJE WSZYSTKIE REJSY WE WŁOSZECH

Costa Cruises do 3 kwietnia zawiesza wszystkie rejsy statków zawijających do włoskich portów. Jest to związane z nowymi rozporządzeniami wydanymi wczoraj wieczorem (tj. 9 marca) przez rząd włoski w celu powstrzymania dalszego rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19.

 

„Będąc włoską firmą oraz jedynym włoskim armatorem wycieczek, jesteśmy zobowiązani do postępowania zgodnie z wytycznymi, a tym samym wsparcia włoskich władz i całej społeczności, aby wspólnie stawiać czoła tej wyjątkowej sytuacji” – powiedział Neil Palomba, prezes Costa Cruises. Obecnie wszystkie statki kończą swoje rejsy, zawijając do portów, aby podróżni mogli bezpiecznie opuścić pokład i wrócić do domu. Armator na bieżąco informuje podróżujących o zmianach, oferując możliwość dokończenia rejsu w późniejszym terminie.

W ostatnich dniach Costa Cruises anulowało też wszystkie podróże włoskich turystów na trasach poza basenem Morza Śródziemnego w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa, stosując się do wytycznych wydawanych przez rząd. Ochrona zdrowia i bezpieczeństwo gości oraz członków załogi są dla Costa Cruises największym priorytetem. Na wszystkich statkach Costy od początku wybuchu epidemii wirusa Covid-19, wprowadzono obowiązkowe badania dla pasażerów wchodzących na pokład oraz zwiększono poziom dezynfekcji, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pasażerom.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top