Festiwal Filmowy Cinemagic.pl

IV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Cinemagic.pl

W dniach 19-21 czerwca 2009 roku odbędzie się w Płocku IV Międzynarodowy Festiwal Filmowy Cinemagic.pl, którego organizatorami są Studio N-art z Warszawy i Urząd Miasta Płock przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF).

W czasie Festiwalu odbędą się m.in. pokazy specjalne filmów, które były współfinansowane przez PISF – „Fenomen” w reż. Tadeusza Paradowicza i „Powrót do Casablanki” w reż. Małgorzaty Gago i Bronisława Sulika. Film „Fenomen” będzie wyemitowany, po raz pierwszy w Polsce, w najwyższej na świecie technologii obrazu – 4K.

Wydarzeniami Cinemagic.pl będą także Benefis Jana Nowickiego (wśród gości m.in. Jerzy Trela, Andrzej Grabowski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Łukasz Nowicki, Halina Mlynkova, Anita Sokołowska, Małgorzata Potocka i jej teatr Sabat) oraz Gala 100-lecia polskiego kina i koncert piosenki filmowej (m.in. Artur Chamski, Lech Dyblik, Maciej Jachowski, Anna Oberc, Laura Samojlowicz, Tomasz Stockinger, Aleksandra Szwed, Joanna Trzepiecińska, Agnieszka Włodarczyk).

W czasie Festiwalu na Rynku Starego Miasta w Płocku będzie stworzony plan filmowy na żywo, z wykorzystaniem kamer RED ONE, które są rewolucją nowej jakości w filmie. Planem będą zarządzali reżyser Krzysztof Lang i operator Grzegorz Kędzierski.

Wykład podczas festiwalu Cinemagic.pl wygłosi twórca „rewolucji w filmie” Ted Schilowitz (USA). Gośćmi specjalnymi z USA będą także Maks Naporowski, który przedstawi projekcję o najnowszej amerykańskiej produkcji „Dawn of Darkness” (pierwsza taka prezentacja w Europie), oraz aktorka urodzona w Warszawie Magdalena Alexander (grała m.in. z R. Crowe w „Cinderella Man”). Z Paryża przyleci znany m.in. z głośnego obrazu „Europejczycy” producent Dominique Zlatoff, który będzie w Polsce koproducentem nowego projektu filmowego „Born in Hell”.

Festiwalowi towarzyszyć będą wystawy, m.in. projektów i kostiumów filmowych Barbary Ptak, fotosów filmowych Krzysztofa Wellmana, zdjęć Jana Nowickiego. Dla najmłodszych przygotowany został Dziecięcy Cinemagic.pl, którego współorganizatorem jest portal www.miastodzieci.pl.

Szczegóły na www.cinemagic.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top