CHORWACJA: ŚWIATOWY SUKCES REGIONU KVARNER

Przewodnik Lonely Planet umieścił chorwacki region Kvarner wśród »TOP 10 REGIONÓW« świata, które nalezy odwiedzić w 2020 roku. 

Region Kvarner w rok 2020 wchodzi mocnym akcentem. Właśnie otrzymał jeden z najbardziej znaczących tytułów w branży turystycznej: nagrodę „Best in Travel 2020”, a w rankingu przewodnika turystycznego Lonely Planet Magazin uznano Kvarner za jeden z „must go” kierunków w 2020 roku oraz umieszczono go na liście „Top 10 regionów”. Jak bardzo jest to znaczące osiągniecie świadczy status jaki posiada Lonely Planet w branży turystycznej.

Przewodnik obecny jest na rynku od 40 lat.i jest jednym z najbardziej znaczących specjalistycznych turystycznych na świcie. Cieszy się wielkim uznaniem i wiarygodnością, a nagrody, które przyznaje, stanowią o rzeczywistej wartości kierunku. Informacja o nagrodzie „Best in Travel 2020“ trafia do ogromnej liczby użytkowników. Według informacji Lonely Planet materiał video przekazany użytkownikom, wygenerował aż 10 milionów odsłon.

Świadczy to o wyjątkowym wpływie, jaki przewodnik ma na branżę turystyczną i na trendy jakie wyznacza. Ruch turystyczny w regionie Kvarner w latach 2010-2019 wzrósł o 45%, a tylko w okresie przed sezonem o 90%. Te liczby wskazują, że na poziomie regionu udało się wspólnie stworzyć ofertę turystyczną jak i wykorzystać potencjał poza głównym sezonem turystycznym.

Kluczowe elementy, które mogą wpłynąć na wydłużenie sezonu turystycznego to podnoszenie kategorii bazy noclegowej dostępnej przez cały rok, jak i bogaty program wydarzeń w okresie poza sezonem szczególne o charakterze outdorowym i kulinarnym.

Nagroda Lonely Planet potwierdza, że Kvarner to region gdzie goście odnajdą krystalicznie czyste morze w otoczeniu nieskażonej przyrody i gdzie na nich czeka wysokiej jakości oferta gastronomiczna, liczne muzea oraz bogate dziedzictwo kulturowe. Znajdą tu zarówno miasteczka z bogatą historią jak i równie atrakcyjnie małe wioski rybackie…

Dodatkowe informacje: info@visitcroatia.pl 

https://www.lonelyplanet.com/best-in-travel;. https://www.lonelyplanet.com/best-in-travel/regions

 Autorzy zdjęć: Marko Vrdoljak, Ivo Pervan, Ivo Biočina, Davorin Mance

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top