CHORWACJA „PREFEROWANĄ DESTYNACJĄ” ECTAA W 2021 ROKU

Chorwacka Wspólnota Turystyczna i Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) podpisały porozumienie, zgodnie z którym Chorwacja w 2021 roku będzie posiadała status „Preferred Destination“. W ciągu najbliższych 12 miesięcy, poprzez wzmocnienie współpracy europejskich biur podróży z DMO i innymi partnerami w Chorwacji, ECTAA stanie się kluczowym międzynarodowym partnerem w promocji chorwackiej turystyki.

 

Do końca roku planowane są liczne działania ukierunkowane na pozycjonowanie Chorwacji jako bezpiecznej i atrakcyjnego kierunku podróży, szczególnie dla cyfrowych nomadów. ECTAA swoje wiosenne spotkanie zorganizuje w Chorwacji.

„Cieszy mnie, że ECTAA i Chorwacja ponownie będą partnerami. Chorwacja była dla ECTAA wybraną destynacją już przed 10 laty, co w konsekwencji zaowocowało lepszą współpracą między chorwackimi biurami i naszymi członkami. Jestem pewien, że w obecnej sytuacji współpraca ta umożliwi realizację nowych wyjazdów do Chorwacji“, powiedział Prezes ECTAA, Paweł Niewiadomski.

W najbliższym czasie w Chorwacji zostanie wprowadzony nowy program certyfikacji zgodnie, z którym podmiotom z całej branży turystycznej będzie przyznawana specjalna odznaka bezpieczeństwa. Program będzie spójny z obecnymi protokołami bezpieczeństwa zdrowotnego ustanowionymi przez Chorwacki Instytut Zdrowia Publicznego.

 „Jesteśmy dumni, że Chorwacja, po 10 latach znowu została wybrana „Preferowaną Destynacją” ECTAA. To wspaniała okazja, aby zaprezentować Chorwację jako bezpieczną i atrakcyjną destynację 70.000 biur podróży z Europy. W chwili, kiedy branża turystyczna i goście na całym świecie wyczekują na powrót możliwości podróżowania, otrzymaliśmy możliwość pokazania Chorwacji jako bezpiecznej, bliskiej i przede wszystkim atrakcyjnej destynacji turystycznej“ powiedział Dyrektor Generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, Kristjan Staničić.

„Współpraca między ECTAA i Chorwacką Wspólnotą Turystyczną to nowa wspaniała szansa dla chorwackiej branży turystycznej na szeroką promocję w ramach Unii Europejskiej. Jak co roku czekamy na naszych gości. Jesteśmy przygotowani i wprowadzamy odznakę bezpieczeństwa dla wszystkich podmiotów w łańcuchu dystrybucji usług turystycznych. Wszystko to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa gości w tych niezwykle skomplikowanych czasach. Mamy nadzieję, że Chorwacja znajdzie się na #CroatiaWishList2021”, powiedziała Dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, Agnieszka Puszczewicz.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top