CHORWACJA: PORTAL DLA ŻEGLARZY

Chorwacka Wspólnota Turystyczna uruchomiła wielojęzyczny portal nautika.evisitor.hr, który umożliwia żeglarzom wnoszenie opłaty turystycznej online. Jest to dodatkowy sposób jej uiszczania poza tradycyjnym w kapitanatach i ich oddziałach.

 

„Żeglarstwo to jeden z najważniejszych chorwackich produktów turystycznych. Obecna sytuacja rynkowa pokazuje, że jego znaczenie rośnie. Świadczą o tym również dane dotyczące liczby sprzedanych żeglarskich winiet. Od początku roku do 15 lipca sprzedano ich ponad siedem tysięcy, co stanowi 53% wyników osiągniętych w ostatnim rekordowym roku. Dobre rezultaty odnotowujemy również w segmencie czarteru. Zgodnie z danymi, z systemu eCrew zrealizowano w lipcu blisko 200 tys. noclegów, co stanowi około 57% ubiegłorocznego wyniku. Biorąc pod uwagę, że obowiązują zalecenia epidemiologiczne dotyczące dystansu społecznego, tworząc specjalnie dedykowany żeglarzom portal przyczyniamy się do ich bezpieczeństwa, jak również chorwackich pracowników turystycznych” powiedział dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić.

Portal jest dostępny w języku angielskim, niemieckim i włoskim. W prosty i przejrzysty sposób prowadzi użytkownika przez proces rejestracji i wnoszenia opłaty turystycznej. Obsługuje on płatności za pośrednictwem wszystkich światowych kart płatniczych. Po dokonaniu opłaty turystycznej żeglarz otrzyma na swój adres e-mail potwierdzenie, które musi zachować przez cały czas pobytu na pokładzie. Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o opłacie turystycznej, żeglarze mogą płacić opłatę turystyczną w zależności od długości jednostki pływającej. Od 2020 roku istnieje również możliwość opłaty w zależności od liczby osób, czyli liczby noclegów. Wyboru można dokonać w zależności co jest dla żeglarzy bardziej korzystne.

„Dane jakie codziennie dostarcza nam eVisitor pozwalają z ostrożnym optymizmem patrzeć na sezon 2020. Żeglarstwo jest od wielu lat dla Polaków jednym z ulubionych sposobów spędzania czasu w Chorwacji. Mam szczerą nadzieję, że żeglarze nie zapomną o Chorwacji również w tym roku“ powiedziała dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce dr Agnieszka Puszczewicz

Foto: Aleksandar Gospić / Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top