CHORWACJA: KRAJ BEZPIECZNY DLA GOŚCI

Jak nas zapewnia Chorwacka Wspólnota Turystyczna, kraj ten jest obecnie bezpieczny dla gości. W informacji otrzymanej w dniu dzisiejszym czytamy:

 

Chorwacja, jak i cały świat, jest dotknięta problemem COVID-19, jednak Państwowy Sztab Obrony Cywilnej Republiki Chorwacji wraz z lokalnymi sztabami dba o to by pandemia w kraju pozostała pod kontrolą. Polega to między innymi na zwiększeniu intensywności kontroli realizacji decyzji Państwowego Sztabu Obrony Cywilnej Republiki Chorwacji oraz przestrzegania rekomendacji Chorwackiego Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Najnowsze wytyczne Instytutu dotyczą pracy obiektów gastronomicznych oraz nocnych klubów, których czas pracy został skrócony. „Pracownicy turystyczni zachowują się odpowiedzialnie i stosują się do zalecanych środków epidemiologicznych. Chorwacka Wspólnota Turystyczna zaleciła lokalnym organizacjom turystycznym oraz lokalnym podmiotom turystycznym pomoc przy zorganizowaniu testów dla gości zgodnie z ich możliwościami” powiedział Dyrektor Generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić.

Przypominamy, że tranzyt do i z Chorwacji jest możliwy bez względu na suwerenne decyzje poszczególnych państw. Prosimy o monitorowanie bieżącej sytuacji w notatce na naszym oficjalnym fanpage dostępnej w języku polskim: https://business.facebook.com/notes/croatia-full-of-life/chorwacja-otwarta-dla-turyst%C3%B3w/2715881275313037/ W razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą pod numerem telefonu 22 828 51 93 lub emailem info@visitcroatia.pl „Od nas wszystkich zależy nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Prosimy o przestrzeganie rekomendacji Chorwackiego Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego polegających przede wszystkim na: noszeniu maseczek w miejscach publicznych, zachowaniu dystansu społecznego, myciu rąk i gruntownej ich dezynfekcji oraz odpowiedzialności społecznej. Cieszcie się Państwo swoim tegorocznym urlopem w Chorwacji przy zachowaniu środków ostrożności” – powiedziała Dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce dr Agnieszka Puszczewicz.

Foto: Zoran Jelača / Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top