Polska jest OK !

 

Dla młodych podróżników Wydawnictwo Carta Blanca przygotowała przewodnik z myślą o najmłodszych podróżnikach. „Polska jest OK! , czyli dokąd pojechać z dzieckiem" to odpowiedź na odwieczny wakacyjny dylemat rodziców.

 Image

 

Polska naprawdę jest OK!, a dzieci nie będą tu się nudzić – przekonuje wydawnictwo Carta Blanca w swoim najnowszym przewodniku. Książka prezentuje bowiem starannie wybrane pod względem bezpieczeństwa i atrakcyjności dla najmłodszych turystów miejsca w Polsce.

 

Wybór pokazanych atrakcji jest na tyle różnorodny, by zainteresował młodych obserwatorów przyrody, zapalonych historyków, jak i wielbicieli aquaparków czy też wesołych miasteczek. Czytelnik pozna miejsca, które będą rozwijać i pobudzać wyobraźnię, gdzie dzieci nauczą się lepić garnki, piec chleb i płukać złoto,a także dowiedzą się, jak wyglądało życie Indian. W książce są również odpowiedzi na wiele pytań nurtujących dzieci: jak wygląda jajo dinozaura? gdzie mieszkała złota kaczka? po co koniom buty? czy w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie?

 

 

Treść została podzielona na cztery regiony: Polskę północno-zachodnią, północno-wschodnią, południowo-zachodnią i południowo-wschodnią. Planowanie podróży ułatwią mapy przeglądowe na początku książki. Naniesiono na nie i oznaczono za pomocą czytelnych symboli nie tylko typowe atrakcje dla dzieci, ale również przyrodnicze, zabytki architektury i techniki, obiekty z listy UNESCO, cykliczne imprezy, miejsca idealne do uprawiania aktywnej turystyki. Uzupełnieniem są oznaczenia typowe dla mapy samochodowej, takie jak: rodzaje dróg wraz z numeracją, parkingi, przejścia graniczne.

 

 

{mosgoogle} 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top