BRUŚNIK: WIDOKI Z 23 METROWEJ WIEŻY

To bardzo widokowe miejsce. Nawet nie trzeba wieży, by zachwycać się widokiem ze wzgórza. Ale im wyżej wspinamy się na metalowo-drewnianą konstrukcję, tym robi się fajniej i ciekawiej. Wieża widokowa ponad wsią Bruśnik jest wysoka na 23 metry. Ma pięć tarasów, a najwyższa platforma znajduje się na wysokości 18 metrów.

 

Tu ulokowano fotograficzną panoramę z opisem widocznych wzniesień i krótkie informacje o okolicznych atrakcjach turystycznych. Widok jest niesamowity. Tuż pod stopami pola wsi Siedliska, Sędziszowa, Brzana, dalej Bieśnik. Odległa Szalowa z przepięknym polichromowanym drewnianym kościołem.

Wola Łużańska z górującym nad nią wzgórzem Pustki, na którego stokach znajduje się największy z cmentarzy frontu wschodniego w I Wojnie Światowej, ze zrekonstruowaną pięknie gontyną Dušana Jurkoviča. Na południowym horyzoncie ku wschodowi Chełm nad Grybowem,

Maślana Góra i jej otoczenie, masywy Magur Małastowskiej i Wątkowskiej. Ku północy widok na dolinę rzeki Białej, przy dobrej widoczności nawet do Góry Św. Marcina nad Tarnowem. Bliżej, na pogórzańskich wzgórzach ukryte są w lasach trzy ciekawe rezerwaty skalne – Diable Skały, Diable Boisko i Skamieniałe Miasto.

Najogólniej więc ogarniamy wzrokiem na Pogórze Ciężkowickie, Pogórze Rożnowskie, Beskid Niski… Piękne miejsce. Warto wiedzieć * Bruśnik to wieś w województwie małopolskim, w powiecie tarnowskim, w gminie Ciężkowice. * Pod wieżę widokową można dojechać samochodem. Łatwo tu dotrzeć od strony Ciężkowic drogą nr 981 i w Pławnej skręcić w prawo za znakami do wieży. * Wieżę zbudowano w 2013 r. przy 80 proc. dofinansowaniu Unii Europejskiej.

      Zdjęcia autorki

Więcej informacji i relacji turystycznych oraz krajoznawczych na: https://www.krajoznawcy.info.pl/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top