BORNHOLM na targach WIATR i WODA

 

Na otwartych właśnie 22 Targach Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda 2010, w Miasteczku Nurkowym można obejrzeć ciekawą wystawę fotograficzną „Bornholm – perła Bałtyku” zorganizowaną przez VisitDenmark – Oficjalną Organizacja Danii ds. Turystyki pod Honorowym Patronatem Ambasady Królestwa Danii. Otwarcia wystawy dokonała dyrektor polskiego przedstawicielstwa VisitDenmark Agnieszka Bladzi w kostiumie płetwonurka w towarzystwie m.in. Sorena Julla Jorgensena radcy handlowego Ambasady Danii, Jacka Oryla, prezesa zarządu Murator EXPO oraz redaktora naczelnego Magazynu Nurkowanie Aleksandra Ostasza.

 

 

 

 

Fotografie Perły Bałtyku

 

Wystawa fotograficzna „Bornholm – perła Bałtyku” przedstawia wyspę Bornholm, nazywaną Majorką Bałtyku widzianą oczami pasjonatów nurkowania, jej mieszkańcami, przyrodą i architekturą. Wystawa jest pokłosiem wyprawy redakcji Magazynu Nurkowanie na  zaproszenie VisitDenmark – Oficjalnej Organizacji Danii ds. Turystyki. Redakcja Magazynu Nurkowanie spędziła na tej niezwykłej wyspie ponad 7 dni. Dzięki temu powstał obszerny materiał fotograficzno-filmowy, w tym również zdjęcia podwodne.

 

Wystawę można oglądać na stoisko nr 137A VisitDenmark, CSS VIP, firmy Bornpol oraz Novasol w hali głównej przy Wyspie Nurkowej.

 

 

Więcej na: www.visitdenmark.pl

 

Targowe atrakcje

Targi Wiatr i Woda to największa i najstarsza w Polsce impreza wystawienniczej branży sportów wodnych i rekreacji w warszawskiej hali targowej EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego wystawia się ponad 360 firm z kraju i zagranicy – Brazylii, Niemiec, Ukrainy, Włoch, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Danii i Korei Południowej.

 

Amatorzy spędzania czasu nad wodą mogą obejrzeć sprzęt i akcesoria żeglarskie, sprzęt motorowodny, sprzęt asekuracyjny i ratunkowy, jachty żaglowe, motorówki, RIB-y, silniki i osprzęt, kajaki, pontony, odzież turystyczną, sportową i rekreacyjną. Na targach są również organizatorzy czarterów, regat, wyjazdów szkoleniowych i turystycznych oraz media i wydawnictwa branżowe. 

Największa łódź żaglowa prezentowana na Targach to blisko 15-metrowa Delphia 47 ze Stoczni Delphia Yachts, a jednostki motorowe to – ex aqueo – luksusowy Azimut prezentowany przez Power Boats Poland oraz Galeon 440 Fly gdańskiej stoczni Galeon. Jednak Targi WIATR i WODA to nie tylko jachty dla najbogatszych. To także małe i średnie łodzie motorowe i jachty, którymi można pływać po polskich akwenach śródlądowych.

 

Ciekawą ofertą jest pływający dom Aquarius 200, który można używać jako apartament pod wynajem, kawiarnię, restaurację, mobilną marinę. Koszt budowy pływającego domu jest porównywalny do kosztów tradycyjnego budownictwa lądowego, pomniejszony o koszt zakupu działki, projektu architektonicznego, niezbędnych zezwoleń itp.

Miasteczko nurkowe

W tym roku na Targach WIATR i WODA na miłośników podwodnych przygód czeka mnóstwo atrakcji. Wraz z Magazynem Nurkowanie można wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez najlepszych specjalistów w branży nurkowej. W ramach programu odbywają się warsztaty fotografii podwodnej, warsztaty rebreatherowe i freedivingu. Można zaplanować nurkowe wakacje w wymarzonym miejscu na świecie oraz wziąć udział w licznych pokazach, konkursach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Każdy zwiedzający po wcześniejszym zgłoszeniu się na stoisku Magazynu Nurkowanie będzie miał okazję zanurkować w targowym basenie pod bacznym okiem instruktorów z Warszawskiego Centrum Nurkowego DIVE-CLUB. Jest również możliwość wypożyczenia i przetestowania na targowym basenie nurkowych nowości sprzętowych (firm: Aquata, Barakuda, Coltri Sub, Eques, Halcyon, Santi, Scubatech, Seac Sub, TechLine). Na targach można też zobaczyć pokazy zdalnie sterowanego pojazdu podwodnego Mini ROV oraz prezentację komory dekompresyjnej Krajowego Ośrodka Medycyny Hiperbarycznej.

 

 

 

 

 

Piątek (12 marca) Dzień Dzieci i Młodzieży na Targach WIATR i WODA

Piątek (12 marca) jest dniem otwartym dla dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzieży ze szkół gimnazjalnych i średnich. Zorganizowane grupy uczniów wraz z opiekunami wchodzą tego dnia na teren targów bezpłatnie. Bezpłatny wstęp przez cały czas trwania targów organizatorzy gwarantują dzieciom do lat 12. W programie Targów nie zabraknie atrakcji skierowanych do najmłodszych miłośników sportów wodnych. W ramach piątkowego programu dla dzieci zespół „Zejman & Garkumpel” zagra koncert rodzinny zatytułowany „Kolorowy rejs”. Będzie to pełna niespodzianek wyprawa w poszukiwaniu nieodkrytych lądów. Nie zabraknie także konkursów, w których nagrodą będzie m.in. najnowszy album z piosenkami zespołu „Zejman & Garkumpel”.

 

 

Targom WIATR i WODA towarzyszą Targi Sprzętu Wędkarskiego NA RYBY

Targi można zwiedzać: 12 marca (piątek) i 13 marca (sobota) w godzinach 10.00 – 18.00. W niedzielę 14 marca – w godz. 10.00-17.00.

 

Więcej informacji o targach na: http://www.wiatriwoda.pl/index.php?navi=001

 

Targi i Festiwal Żeglarski WIATR i WODA – na wodzie

W dniach 6-9 sierpnia wszystkich miłośników sportów wodnych zapraszamy na jedyne w Polsce Targi i Festiwal Żeglarski WIATR i WODA – na wodzie. Miejscem letniej promocji sportów związanych z wodą jest Gdynia – żeglarska stolica Polski. Najpiękniejsze jachty i najszybsze łodzie, a także sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”. Targi organizuje Murator EXPO.

 

Przyszłoroczne 23 Targi WIATR i WODA, odbędą się w Warszawie w terminie 11-14 marca 2010 oraz w dniach 5-8 sierpnia 2010 w Gdyni.

 

 

 Zdjęcia: Grzegorz Micuła

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top