BEZDROŻA: NOWA SERIA TRAVELBOOKÓW

Tuż przed wiosenno – letnim sezonem turystycznym Bezdroża wydały nową, tym razem najobszerniejszą serię przewodników – travelbooków. Ukazują się one od 2014 roku, mają poręczny format, drukowane są na dobrym papierze i w każdym znajduje się mnóstwo kolorowych fotografii, mapek, planów miast lub ich dzielnic.

 A także sporo informacji oraz ciekawostek o krajach, regionach lub miejscowościach, którym są one poświęcone. Informacji zwięzłych, przede wszystkim z podstawowymi danymi, w sam raz dla turystów którzy uważają, że niepotrzebny jest im nadmiar szczegółów, a tylko najważniejsza wiedza o miejscach, które zamierzają zwiedzać.

Przeważnie indywidualnie lub w małych grupach, chociaż przewodniki te bardzo przydatne są również dla uczestników wycieczek organizowanych przez biura podróży z fachowymi przewodnikami.

 

W nowej serii o zmienionej nieco szacie graficznej, przede wszystkim okładek, bo treść kolejnych wydań: II, a nierzadko już III, stanowi z reguły wznowienie pierwszego, ukazało się, lub ukaże w najbliższym czasie, gdyż kilka pierwszych wydań jest jeszcze zapowiadanych, ponad 50 tytułów. Wśród poświęconych krajowym regionom lub miastom ukazały się – ich tytuły zamieszczam w porządku alfabetycznym:

Bieszczady, Jura krakowsko – częstochowska, Katowice i Górny Śląsk, Kraków i okolice, Łódź, Mazury i Warmia, Poznań, Roztocze i Zamość, Sudety, Tatry-Gorce-Pieniny i Spisz, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław, Wybrzeże Bałtyku i Bornholm – jedyny zagraniczny fragment wśród przewodników po Polsce oraz Ziemia Kłodzka.

Obszerniejsza jest lista tytułów travelbooków prezentujących inne kraje, bądź ich regiony i miasta. Uwzględniając również te, które są zapowiadane w najbliższym czasie, są to, również w alfabetycznym porządku tytułów: Andaluzja, Ateny i Attyka, Bali i Lombok, Bratysława i Wiedeń, Bruksela-Antwerpia-Brugia-Gandawa, Cypr, Czarnogóra, Dania, Drezno i Saksonia, Dubaj, Frankfurt n/ Menem, Fuerteventura, Gruzja, Izrael,

Jamajka, Kopenhaga i Malmő, Korfu-Lefkada-Itaka-Kefalonia-Zakynthos, Kuba, Litwa-Łotwa-Estonia, Lizbona, Malezja i Singapur, Malta, Maroko, Meksyk-Jukatan-Chiapas, Monachium i Bawaria, Neapol i Kampania, Norwegia, Prowansja i Lazurowe Wybrzeże, Porto, Praga, Santorini, Sardynia, Słowacja północna, Szkocja i Szetlandy, Szwecja, Wiedeń, Zanzibar.

Wybór jest więc ogromny, a zainteresowanie tymi przewodnikami, sądząc po tym, iż sporo z nich ma już po dwa a nawet ukazuje się trzecie ich wydanie i systematycznie przybywają nowe tytuły, jest spore. Część z tych travelbooków już omawiałem na naszych łamach. W najbliższym czasie zrecenzuję kolejne nowości, przede wszystkim pierwsze wydania, ale w niektórych przypadkach również ich wznowienia w najnowszej serii. 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top