BEZDROŻA: GRAD NAGRÓD

Wydawnictwo Bezdroża, którego nowości podróżnicze i przewodnikowe systematycznie recenzujemy w miarę ich otrzymywania, odniosło ogromy sukces na Warszawskich Targach Książki. Jego publikacje wyróżniono aż pięcioma ważnymi i liczącymi się nagrodami.

 

Oto szczegóły:

 

Nagrodę główną Traveler 2012 oraz wyróżnienie w Nagrodach Magellana 2012 w kategorii „Książka Podróżnicza” otrzymała zrecenzowana przez nas książka Roberta Robba Maciąga pt. Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na jedwabnym szlaku. To książka o ludziach, którzy podążają Jedwabnym Szlakiem i o ludziach, którzy żyją na jego trasie. O ludziach i o spotkaniach z nimi przy tytułowej herbacie. Ta herbata – jak pisze autor – jest zawsze gorąca, tak jak zaproszenie do domu.

 

Nagrodę główną w konkursie Nagrody Magellana 2012 w kategorii „Przewodnik Tekstowy” przyznano również recenzowanemu przez nas przewodnikowi Białoruś. Historia za miedzą autorstwa Andrzeja Kłopotowskiego. Przewodnik przybliża historię, kulturę i przyrodę Białorusi oraz oprowadza po najbardziej fascynujących zakątkach tego ciągle za mało znanego u nas i niezbyt popularnego, a tak pięknego kraju.

 

Wyróżnienie w konkursie Nagrody Magellana 2012 w kategorii „Przewodnik dla aktywnych” otrzymał przewodnik Warszawa i okolice. Wycieczki i trasy rowerowe autorstwa Jakuba Kaniewskiego i Michała Franaszka. Przewodnik powstał z myślą o wszystkich, którzy chcą łączyć aktywny wypoczynek z poznawaniem atrakcji krajoznawczych regionu, w którym mieszkają.

 

Nagrodę główną w plebiscycie Najlepsza książka na lato w kategorii „Podróże Literackie” przyznano również recenzowanej przez nas, bardzo ciekawej książce Może morze wróci autorstwa Bartka Sabeli. Jest to – przypomnę – opowieść o jednej z największych zbrodni dokonanych przez człowieka na naturze — o ludzkiej arogancji, niszczycielskiej sile naszych pomysłów. To opowieść fascynująca, ale przede wszystkim przerażająca. Bartek Sabela wędruje po Uzbekistanie i odkrywa przed nami owianą tajemnicą, dramatyczną historię zanikającego Jeziora Aralskiego.

 

 Autorom i Wydawnictwy gratulujemy sukcesów!

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top