AUSTRIA: ZIMOWE NOWOŚCI W ZELL AM SEE-KAPRUN

Na początku listopada w Zell am See-Kaprun, w jako jednym z pierwszych regionów wystartował kolejny sezon narciarski.

Ten jedyny w regionie Salzburga kompleks sportowy zlokalizowany na lodowcu już od października oferuje idealne warunki do jazdy na nartach.

Tegoroczną nowością jest tam najwyżej położony wyciąg krzesełkowy w regionie Salzburga, Funline i wycieczki skitourowe z przewodnikiem. Lodowiec Kitzsteinhorn kusi narciarzy świeżym i naturalnym śniegiem, oferując tym samym idealne warunki do jazdy na nartach i organizowania wycieczek skitourowych.

 

Od listopada 2016 r. nowy wyciąg Schmiedingerbahn – ośmioosobowy wyciąg krzesełkowy z podgrzewanymi siedzeniami i osłonami przeciwwietrznymi, zbudowany na miejscu dawnych wyciągów orczykowych Schmiedingerschlepplifte – oferuje miłośnikom sportów zimowych jeszcze większy komfort, poszerzone stoki lodowca i przyjemność ze zjazdów na wysokości niemal 3000 m n.p.m.

 

Inną nowość od tego roku stanowi rozrywkowy stok „Eagle Line” – trasa z falującymi wzniesieniami, możliwością wykonywania niewielkich skoków na nartach i nachylonymi zakrętami gwarantuje jeszcze lepszą zabawę zarówno małym jak i dużym fanom narciarstwa.

W każdy czwartek organizowana jest wycieczka skitourowa z przewodnikiem na Tristkogel, szczyt położony na wysokości 2642 m n.p.m. Na uczestników czekają ekscytujące przeżycia podczas zjazdów na zboczach pokrytych grubą warstwą śniegu.

Wycieczka z wykwalifikowanym przewodnikiem górskim kosztuje 115 euro (skipass nie jest wliczony w cenę). W cenie zawarte jest niezbędne wyposażenie ratunkowe. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu wymaganego do udziału w wycieczkach skitourowych.

Zjazd marzeń po Schmittenhöhe dzięki zellamseeXpress

Sezon zimowy 2016/17 w Zell am See-Kaprun gwarantuje niezapomniane outdoorowe przeżycia. Przykładem na to, może być stworzenie 10-osobowej kolejki ZellamseeXpress na Schmittenhöhe, która umożliwi miłośnikom sportów zimowych dojazd do oddalonego o 3,5 kilometra zjazdu w kierunku Glemmtal.

ZellamseeXpress prowadzi przez Winkelstation powyżej miejscowości Viehhofen w Glemmtal, aż do stacji górskiej na Salersbachköpfl na wysokości 1920 m n.p.m. obok której znajduje się dawny, ale ponownie otwarty stok narciarski. Oferuje on narciarzom idealnie ośnieżone stoki, które w latach 1930-1980 zachwycały wszystkich zapalonych sportowców.

Zell am see Kaprun zaskakuje nie tylko nową kolejką, ale również nowoczesnymi gondolami Jukeboxx! To właśnie dzięki nim i kolejce ZellamseeXpress panorama górska Schmittenhöhe zostanie odkryta na nowo. Gondole Jukeboxx z multimedialnym nagłośnieniem są dostępne dla gości już od grudnia 2016.

Poprzez zalogowanie się ze swojego telefonu do darmowej sieci WIFI goście zostaną przekierowani automatycznie do strony docelowej za pomocą aplikacji Jukeboxx. Później wystarczy już tylko wybrać ulubiony gatunek muzyki, piosenkę i artystę. Na koniec usiąść wygodnie i cieszyć się chwilą!

Więcej informacji o regionie Zell am See-Kaprun znajduje się na stronie internetowej www.zellamsee-kaprun.com.

Informacje o regionie Zell am See-Kaprun

Lodowce, góry i jezioro – region Zell am See-Kaprun w Austrii to całoroczna atrakcja turystyczna, która odzwierciedla w sobie różnorodność Alp. Region położony na skraju Parku Narodowego Wysokie Taury gwarantuje niezapomniane przeżycia zarówno latem, jak i zimą. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: zawodowi sportowcy, fani aktywnego wypoczynku, rodziny z dziećmi i osoby poszukujące chwili wytchnienia.

Wśród miejscowych atrakcji należy wymienić królestwo trzytysięczników na lodowcu Kitzsteinhorn, jedynym kompleksie narciarskim w Kraju Salzburskim położonym na lodowcu, kompleks narciarski Maiskogel dla rodzin z dziećmi, trasy narciarskie na wzniesieniu Schmittenhöhe oraz krystalicznie czyste jezioro Zeller See, jak również wielokrotnie wyróżniane pole golfowe z 36 dołkami.

Odzwierciedleniem miejscowej tradycji i autentyczności są organizowane tutaj imprezy oraz specjały kuchni regionalnej. Zell am See-Kaprun warto również odwiedzić z powodu wydarzeń sportowych zaliczanych, tj. jak Mistrzostwa Świata Ironman 70.3, które odbyły się w 2015 roku oraz Großglockner Ultra Trail.

Wśród miejscowych hoteli zachwyca m.in. Salzburger Hof, jedyny w regionie hotel pięciogwiazdkowy klasy superior. Chwile relaksu czekają na gości w Tauern Spa ze strefą wodnych atrakcji i wellness o powierzchni 20 000 m2 a także w wielu innych tradycyjnych i komfortowych hotelach.

 

Zdjęcia: Zell am See-Kaprun Tourismus

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top