AUSTRIA: WYSOKIE TAURY – GÓRY I TERMY

Austria. Kolejka linowa w Gastein, w Alpach.
Austria. Kolejka linowa w Gastein, w Alpach.

Wśród szczytów Parku Narodowego Wysokich Taurów, w Dorfgastein, Bad Hofgastein oraz Bad Gastein można nabierać nowych sił do życia. Bogactwo i wyjątkowa wartość tej niezwykłej doliny to przede wszystkim skarby natury – zapierające dech górskie krajobrazy Wysokich Taurów, słynne źródła termalne oraz różnorodne odnogi doliny – idealne miejsca dla ciekawych nowych wrażeń odkrywców.Gastein: Cztery tereny narciarskie, trzy wioski, jedna dolina

NON STOP TO THE TOP to motto Gastein, gdyż można tam korzystać z kolejek górskich na 5 różnych górach, zdobywać ponad 1000 metrów wysokości i cieszyć się długimi zjazdami.
Warto jednak zaznaczyć, że dominującym żywiołem w dolinie Gastein zawsze była i jest woda. Letni wypoczynek w Gastein ma długą tradycję. Przybywali tu cesarze i królowie z całego świata, by w najdłuższej odnodze doliny rzeki Salzach znaleźć wytchnienie od panującego w miastach skwaru. Niepowtarzalne skarby regionu ciągle kuszą letników, są nimi chłodne jeziora otoczone górskimi szczytami, grzmiące wodospady (jak ten w centrum Bad Gastein) oraz malowniczo przecinająca dolinę rwąca rzeka Gasteiner Ache.

Jeżeli natomiast szukacie czegoś wyjątkowego, co pozwoli zrelaksować się ciału i odpocząć zmysłom, to polecamy termy. W Alpentherme można liczyć na długi relaks w gorącej wodzie, błogi spokój w samotności lub pełne akcji i emocji dni spędzone z rodziną. W takich miejscach jak: Strefy Sauna, Family, Relax i Ladys World można zrobić coś tylko dla siebie, a w dwóch jeziorach termalnych i basenie sportowym do woli oddawać się pasji pływania.
Felsentherme w Bad Gastein to termy na najwyższym poziomie, gdyż leżą pośród malowniczych szczytów Wysokich Taurów na wysokości 1100 m n.p.m. Są tam fantastyczne widoki oraz czyste, alpejskie powietrze. Termy zostały wybudowane bezpośrednio na skałach, dlatego też wyróżniają się niepowtarzalną architekturą. Niezwykła jest też ich atmosfera, którą szczególnie docenią pary.

Zdjęcia: mat. prasowe NBPA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top