AUSTRIA: WIEDEŃSKA JESIEŃ SZTUKI 2015

Jesienią w Wiedniu zaczyna się szczyt sezonu wydarzeń artystycznych.

W kalendarzu kulturalnym znajdziemy targi sztuki viennacontemporary i Viennafair, Vienna Art Week i Noc Muzeów. Wiedeńskie targi viennacontemporary – w tym roku w terminie od 24 do 27.09.2015 – to wielki zjazd kolekcjonerów sztuki, właścicieli galerii, ekspertów i miłośników sztuki z całego świata.

Nowe targi odbywające się w Marx Halle w 3. dzielnicy prezentują współczesną sztukę z Europy Środkowej i Wschodniej oraz doborową ofertę galerii.

 

Zespół viennacontemporary organizował przedtem targi sztuki Viennafair na terenie Targów Wiedeńskich. Wraz z nową nazwą impreza otrzymała także nową lokalizację.

Objęta ochroną zabytków Marx Halle została wybudowana pod koniec XIX wieku jako pierwsza w Wiedniu konstrukcja ze stali kowalnej i do dziś imponuje architekturą i wielkością.

W terminie 8 -11.10.2015 r. na terenie Targów Wiedeńskich w 2. dzielnicy odbędą sie targi sztuki Viennafair – pod nowym kierownictwem, ale skoncentrowane wokół sprawdzonej już tematyki międzynarodowej sztuki współczesnej.

Oprócz tego wydarzenie to zostanie po raz pierwszy rozszerzone o targi przeznaczone specjalnie dla handlarzy dzieł sztuki, które pod tytułem Viennafair Masters odbędą się w tym samym miejscu i tym samym czasie. Skoncentrowany ładunek sztuki stanie się udziałem uczestników Vienna Art Week od 16 do 22.11.2015. Wystawy, dyskusje panelowe, wykłady, rozmowy z artystami, tematyczne wycieczki z przewodnikiem, instalacje, interwencje i performance na tydzień zamienią Wiedeń w mekkę miłośników i znawców sztuki z całego świata.

Podczas Nocy Muzeów 3.10.2015 będzie można oglądać zbiory sztuki i wystawy ok. 100 wiedeńskich muzeów i instytucji kultury od godz. 18.00 do 1.00 w nocy – wystarczy nabyć tylko jeden bilet wstępu. Oprócz tego będą rozmowy z artystami, wieczory autorskie i muzyka na żywo. Bilet na „Noc Muzeów” uprawnia także do bezpłatnych przejazdów autobusami i komunikacją publiczną.

• viennacontemporary, 24-27.9.2015, Marx Halle, www.viennacontemporary.at • Viennafair + Viennafair Masters, 8-11.10.2015, Messe Wien, 1020 Wiedeń, www.viennafair.at, www.viennafairmasters.com • Vienna Art Week, 16-22.11.2015, www.viennaartweek.at • Noc Muzeów, 3.10.2015, http://langenacht.orf.at

 

Zdjęcia: Vienna Tourist Board

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top