AUSTRIA: WIEDEŃ Z LOTU ORŁA

WienTourismus wypuścił w powietrze orły, aby uchwycić z lotu ptaka żywe obrazy miasta. Teraz, przy pomocy okularów VR, można podziwiać Wiedeń w perspektywie 360 stopni, tak jak widzą go lecące drapieżniki.

 

Orły Fritzi i Bruno wystartowały w październiku 2017 na zlecenie WienTourismus, z kamerą sferyczną 16:9 na grzbiecie, z Wieży Dunajskiej i z balonu, który wzniósł się w powietrze w ogrodzie Pałacu Schwarzenbergów. Ponieważ pogoda nie każdego dnia zdjęciowego była sprzyjająca, ich koledzy Darshan i Victor uzupełnili materiał wiosną 2018 roku.

Orły krążyły nad miastem i gromadziły zdjęcia z lotu ptaka w rozdzielczości 4K. Red Bull Media House jako producent dodał skrzydeł akcji WienTourismus. Jak by na to nie patrzeć, jest to światowa premiera: jeszcze nigdy dotąd orły nie filmowały milionowej metropolii kamerą 360 stopni.

„Uroda Wiednia prezentuje się w pełni dopiero z lotu ptaka. Tym niezwykłym filmem chcemy zdobyć dla Wiednia fanów na całym świecie i zainspirować ich do podróży” – mówi Norbert Kettner, dyrektor WienTourismus. Oczywiście przedtem uzyskano wszelkiego rodzaju opinie i pozwolenia od weterynarzy, żadnemu z orłów kręcenie filmu idealnie wyważonymi kamerami nie wyrządziło jakiejkolwiek krzywdy.

Dodatkowo, oprócz ptasich lotów na YouTube można przy pomocy okularów VR obejrzeć z bliska także Koncert Nocy Letniej Filharmoników Wiedeńskich lub w innym wideo poczuć rytm Wiednia. Wideo „Vienna from an eagle’s eye view” Wideo Making of (format 16:9) Copyright: produkcja Red Bull Media House na zlecenie WienTourismus. Kanał WienTourismus na YouTube: http://youtube.com/vienna

 

Zdjęcia: Wien Tourismus

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top