AUSTRIA: W KITZBŰHEL KAŻDY WYPOCZYWA JAK GWIAZDA !

 

 

Urlop w regionie narciarskim Kitzbühel/Kirchberg to przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Primo: w 2013 r. Kitzbühel i Kirchberg zostają uznane przez Skiresort.de „najlepszym terenem narciarskim świata”. 170 km doskonale przygotowanych tras narciarskich, 51 kolejek linowych i wyciągów najwyższej klasy, gwarancja śniegu oraz rozwiązania szyte na miarę przyciągają do Kitzbühel turystów z najdalszych zakątków świata. Secundo: Miasto kozic, – bo tak o Kitzbühel zwykło się mówić, to również ojczyzna „die Streif” – chyba najsłynniejszej i najtrudniejszej trasy narciarskiego Pucharu Świata. Każdego roku miasto zamienia się w tym czasie w niepowtarzalny miks kultury, sportu i rozrywki. Tertio: Kitzbühel/Kirchberg to region narciarski marki de luxe.

 

To tutaj właśnie odpoczywają największe elity świata mody, sportu i filmu, które możemy spotkać nie tylko w modnych barach czy eleganckich sklepach á la Louis Vuitton, ale również po prostu na stoku. Kitz odwiedzają między innymi Edward Alberto Tomba, Bernie Ecclestone, Boris Becker, Adriano Celentano, David Coulthard, Haddaway, Claudia Cardinale, Arnold Schwarzeneger, Niki Lauda i … sam Karl Lagerfeld. Nic więc dziwnego, że w takich warunkach każdy urlopowicz czuje się niczym prawdziwa gwiazda!

 

NA KAŻDĄ KIESZEŃ

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników białego szaleństwa Kitz i Kirchberg przygotowały specjalne oferty promocyjne dla pań, panów i rodzin. Tak przykładowo szczęśliwy dzień dla wszystkich pań to poniedziałek, dla panów natomiast piątek. Dzieci i młodzież mają zniżki w weekendy, a tzw. „students’ day” jest w środę. Dla młodych duchem Kitz przygotował „przebojowe rabaty” w każdy wtorek i czwartek!

 

Specjalny dzień dla rodzin mamy w marcu. W terminie od 9 do 23 marca 2014 dzieci (rocznik 1998 i młodsze) jeżdżą GRATIS wszystkimi kolejkami w towarzystwie jednej osoby dorosłej! Ponadto KitzSki zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do bezpłatnej jazdy na terenach dla początkujących narciarzy: Rasmusleiten, Mocking, Ministreif (wszystkie w Kitzbühel), Hausleiten (Jochberg) oraz w Aschau, Reith i na przełęczy Thurn.

 

PAMIĄTKA Z KITZ

 

W prawdopodobnie najpiękniejszym miejscu terenu narciarskiego Kitzbühel/Kirchberg, tuż przy wyjściu z kolejki krzesełkowej na Steinbergkogel (2000 m n.p.m.) KitzSki ustawiło swój specjalny punkt fotograficzny. Każdy posiadacz karnetu narciarskiego może usiąść na specjalnym fotelu z kozicą dzieła Leitnera Ropeways i zrobić zdjęcie z malowniczą panoramą Wysokich Taurów. Gotowy portret otrzymamy po wpisaniu numeru karnetu na stronie: www.skiline.cc.

 

NAJLEPSZE MIEJSCE W TYROLU

 

Do regionu, którego sercem jest Kitzbühel można łatwo dotrzeć niemieckimi autostradami, trochę krótszą drogą niż np. do doliny Stubai albo do Sölden. Urocza wioska Kirchberg również jest godnym polecenia miejscem na narciarski urlop. Kirchberg leży w odległości zaledwie 6 km od Kitzbühel i przyjmuje swoich gości z prawdziwie tyrolską gościnnością oferując najlepsze przysmaki regionalnej kuchni, dobrą rozrywkę i dynamiczne życie nocne oraz najlepsze stoki i wyciągi. Inaczej mówiąc, ośrodek narciarski Kitzbühel/ Kirchberg to miejsce, który podbije serca wszystkich polskich narciarzy.

 

FAKTY:

 

• Region narciarski obejmujący 170 km świetnie utrzymanych stoków, doskonałych zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i dostarczających sportowych wyzwań • Komfortowe kolejki linowe z ogrzewanymi siedzeniami • 51 kolejek linowych i wyciągów, 99 km stoków z naśnieżaniem, 8 zbiorników retencyjnych • Łatwy dojazd, długa zima i bardzo dobre warunki narciarskie • Największy operator kolei linowych w Austrii, 120 lat narciarskiej historii • Najtrudniejsza trasa narciarska na świecie: „Die Streif“ • 56 schronisk i restauracji w górach • Zakupy, wellness, kulinaria – specjalność Kitzbühel • Niedaleko od Innsbrucka, Salzburga i Monachium • Z karnetem narciarskim 50 % zniżki na wstęp do aquaparku „Aquarena“

 

Zdjęcia: AustriaInfo

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top