AUSTRIA: „VIENNA SHOWCASE“ – WIRTUALNE TOURNÉE PO WIEDEŃSKICH MUZEACH

Nową serią transmisji online na żywo Biuro Promocji Wiednia WienTourismus dowodzi, że wiedeńska kultura jest warta uwagi i zobaczenia nawet w czasach, gdy obowiązują ograniczenia w podróży – i zaostrza apetyt na osobiste spotkanie z nią, gdy tylko to będzie możliwe. Wirtualne wycieczki, których celem są aktualne wydarzenia z wiedeńskiego świata sztuki i kultury – Vienna Showcase, nowy cyfrowy format wydarzeń, to propozycja WienTourismus na czas pandemii.

04.12.2020 w Muzeum Zygmunta Freuda odbyła się najnowsza edycja organizowanej przez WienTourismus serii transmisji online, dla międzynarodowej publiczności, złożonej z dziennikarzy i przedstawicieli branży turystycznej. VIENNA SHOWCASE Sigmund Freud Museum x Art Basel Miami Beach to także oficjalny wkład WienTourismus w Art Basel w Miami Beach – najważniejsze w skali światowej targi sztuki współczesnej, w ramach których wydarzenie to było transmitowane na żywo przez stronę targów.

Dyrektor Monika Pessler oprowadzała oglądających po Muzeum Zygmunta Freuda (Berggasse 19), które latem 2020 roku zostało ponownie otwarte po gruntownej renowacji. Po zwiedzaniu odbyła się dyskusja na żywo w bibliotece muzeum, na temat: „Art, Analysis and Public Health”. Pilotażowy projekt „Vienna Showcase” był realizowany już wcześniej – w lipcu 2020r. w Muzeum Leopoldów, choć wtedy był on ograniczony tylko do rynku chińskiego. Pierwsza edycja, której transmisja online miała zasięg światowy, została wyprodukowana

05.10.2020 w ramach wystawy „Beethoven porusza” w Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu (KHM). Oglądało ją na żywo około 150 dziennikarzy i przedstawicieli branży turystycznej od USA, przez rynki europejskie, aż po Indie. Po powitaniu wirtualnych gości przez dyrektor muzeum Sabine Haag i dyrektora Biura Promocji Wiednia WienTourismus Norberta Kettnera, współkurator Jasper Sharp oprowadził widzów po wystawie, którą słynne wiedeńskie muzeum prezentuje do 24.01.2021 z okazji 250. urodzin Ludwiga van Beethovena.

Na luty 2021 zaplanowano kolejny odcinek „Vienna Showcase“ w nowym wiedeńskim muzeum sztuki współczesnej Albertina modern. Każdy odcinek „Vienna Showcase”, po przedpremierowym pokazie dla międzynarodowej prasy i branży turystycznej, zostanie zaprezentowany także ponad 20.000 członkom międzynarodowej platformy B2B WienTourismus – Vienna Expert Club International – tym samym trafiając do mediów i przedstawicieli branży turystycznej na 17 rynkach docelowych.

Od kiedy Wiedeń z powodu ograniczeń w podróży i zawieszenia połączeń lotniczych został odcięty od większości najważniejszych rynków źródłowych dla turystyki przyjazdowej, WienTourismus przeniósł część swej pracy do Internetu. Seria transmitowanych online wydarzeń w cyklu „Vienna Showcase“ to jedno z wielu działań marketingowych, które nie pozwalają zapomnieć o Wiedniu.

„Normalnie co drugi dzień każdego roku gdzieś na świecie odbywa się jakieś wydarzenie organizowane przez WienTourismus. Teraz pozostajemy w kontakcie z naszymi klientami i partnerami dzięki technice live streamingu” – podkreśla dyrektor WienTourismus Norbert Kettner. „Jesteśmy świadomi siły obrazu i wiemy, jak ważne jest, aby pokazać światu, że Wiedeń także w dzisiejszych, bardzo trudnych czasach, prowadzi aktywne życie kulturalne – i będzie to robił także po pandemii. Nie przestajemy pracować nad koncepcją „visitor economy” dla Wiednia i nie poddajemy się, dopóki sytuacja się nie poprawi!”

• Video: „Vienna Showcase“ Muzuem Zygmunta Freuda (wersja skrócona, dostosowana do potrzeb reportażu) Muzeum Zygmunta Freuda, Berggasse 19, 1090 Wien, www.freud-museum.at • Video: „Vienna Showcase“ Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu Beethoven bewegt, do 24.1.2021, Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu, Maria-Theresien-Platz, 1010 Wien, www.khm.at, www.beethovenbewegt.at

Zdjęcia; Wien Tourismus

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top