AUSTRIA: ŚWIETNE STOKI NAJBLIŻEJ POLSKI

Oferta zimowych aktywności w Górnej Austrii – kraju związkowym Oberősterreich jest bardzo zróżnicowana, łącząc w sobie wyzwania sportowe z rodzinnymi stokami dla początkujących. Przede wszystkim znajdują się tam stosunkowo niewielkich rozmiarów ośrodki sportów zimowych, w których doświadczyć można autentycznej gościnności i spędzić przyjemnie czas w miłym towarzystwie.

 

W tym, czwartym pod względem powierzchni kraju związkowym Austrii, panują doskonałe, naturalne warunki do uprawiania sportów zimowych. Na południu region rozciąga się aż do Alp, na północy zaś do grzbietów gór Lasu Bawarskiego.

W tych dwóch regionach znajduje się siedem świetnych ośrodków sportów zimowych, które są szybko i łatwo dostępne z Polski.. Daleko na północy Górnej Austrii leży rodzinny ośrodek narciarski Hochficht am Böhmerwald.

W Salzkammergut, gdzie góry i jeziora znajdują się w niezrównanej scenerii, cztery obszary narciarskie zapraszają na ferie zimowe: podczas gdy Feuerkogel w Ebensee nad Traunsee i Kasberg w Grünau im Almtal oferują rodzinną atmosferę,

Freesports Arena Dachstein Krippenstein posiada w ofercie alpejskie krajobrazy i frajdę z jazdy w stylu freeride z dala od stoków. Gosau jest zaś idealną bazą wypadową do regionu narciarskiego Dachstein West, największego ośrodka narciarskiego Górnej Austrii z przepięknymi panoramicznymi widokami na najwyższą górę tego landu, Hohe Dachstein 2995 m n.p.m.

W regionie Pyhrn-Priel w Alpach Wapiennych w południowo-wschodniej Górnej Austrii znajduje się Hinterstoder będący jedynym w niej ośrodkiem narciarskim, w którym rozgrywane są zawody pucharu świata. Wraz z pobliskim i przyjaznym rodzinom, siostrzanym ośrodkiem narciarskim na Wurzeralm w Spital am Pyhrn stanowi różnorodne miejsce na spędzenie zimowego urlopu.

Wszystkie siedem obszarów narciarskich to ośrodki oferujące całą paletę przyjemności z jazdy na nartach: trudne, sportowe trasy zjazdowe i trasy pucharowe, przyjemne zjazdy z zapierającymi dech w piersiach panoramicznymi widokami na góry oraz rodzinne stoki pozwalające na szusowanie szerokimi łukami.

Natomiast najmłodsi narciarze świetnie bawią się w nowocześnie wyposażonych i pięknie zaprojektowanych obszarach dla początkujących. Fakt, że ośrodki narciarskie w Górnej Austrii są stosunkowo niewielkie, ma jedną wielką zaletę. Tamtejsi gospodarze dbają o serdeczną i autentyczną gościnność oraz rodzinną atmosferę. Począwszy od miłego powitania w miejscu zakwaterowania, a kończąc na wizytach w rustykalnych gospodach górskich.

Zdjęcia: Austria Info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top