AUSTRIA: STYRIA W SEZONIE ZIMOWYM 2015/2016

Od prawie 3000 do 200 metrów, od Dachsteinu po słoneczne Południe – zimą Zielone Serce Austrii oferuje miłośnikom wszelkich dyscyplin narciarskich długie kilometry tras, pokryte świeżym, śnieżnym puchem zbocza oraz firnowe stoki. Dzięki położeniu oraz nowoczesnym systemom naśnieżania stale leży tu gruba warstwa śniegu. Ponadto energii i kulinarnych uniesień dostarcza gościom ponad 220 schronisk i 177 barów zimowych, a gorących emocji – sportowe wydarzenia i imprezy na śniegu. Styria posiada 76 ośrodków narciarskich obejmujących łącznie 813 km doskonale utrzymanych tras. Największą sławą cieszy się niewątpliwie region Schladming-Dachstein, który już dwukrotnie był gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim.

 

 

Schladming-Dachstein

 

Schladming-Dachstein jest jednym z 5 najpopularniejszych regionów turystycznych w Alpach. Różnorodność oferty, baza noclegowa obejmująca wszystkie kategorie oraz styryjska gościnność to atuty, którymi podbija serca gości. Niepowtarzalne połączenie naturalnych krajobrazów z supernowoczesną infrastrukturą zapewnia niczym niezmąconą przyjemność z jazdy na nartach.

Serce tego regionu to narciarska huśtawka, łącząca 4 góry w Schladming: Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen i Reiteralm. Obszerną ofertę tras narciarskich uzupełniają dodatkowo tereny narciarskie Fageralm, region Ramsau am Dachstein, lodowiec Dachstein, Ski Galsterberg, Stoderzinken, Riesneralm i Planneralm. 230 z łącznie 760 km stoków należących do makroregionu Ski amadé, gwarantuje białe szaleństwo bez granic.

Lodowiec Dachstein ośnieżony jest przez cały rok. Rozległe przestrzenie na poziomie ok.2700 m n.p.m. i zachwycająca panorama gór przyciągają zarówno skilapinistów, jak i ambitnych narciarzy, czy snowboardzistów. Oferta lodowca regionu nie ogranicza się jednak tylko do narciarstwa alpejskiego – miłośnicy biegów narciarskich również znajdą tu dla siebie atrakcyjne ścieżki.

 

Dobra kuchnia i gościnni gospodarze

 

Styria nie bez powodu nazywana jest „Delikatesami Austrii”. Każdy jej zakątek słynie z tradycyjnych przysmaków kulinarnych. Specjały kuchni styryjskiej (przede wszystkim jabłka, dynie i wina) swą wysoką jakość zawdzięczają sprzyjającemu klimatowi oraz żyznym glebom. Kuchnia regionalna Styrii oparta jest głównie na tradycji, lecz stawia również na kreatywność i różnorodność, o czym przekonują karty dań styryjskich restauracji górskich.

Przez żołądek do serc gości docierają gospodarze w sumie 98 schronisk na terenach narciarskich regionu Schladming-Dachstein. Kucharze restauracji górskich w Schladming proponują potrawy regionalne, sporządzane według tradycyjnych przepisów– od talerza pożywnej zupy przez omlet cesarski po świeży, domowej roboty strudel.

Schroniska oraz liczne prywatne kwatery to także źródło wiedzy na temat „styryjskiego stylu życia”. Oprócz szczerej serdeczności wyróżnia go bezpośredni, naturalny i inspirujący charakter relacji międzyludzkich, który wprawia gości w pozytywny nastrój i skłania do szybkiego powrotu.

 

Wielkie imprezy

 

Szerokie spektrum wydarzeń sięga od Mistrzostw i zawodów o Puchar Świata po wszelkiego rodzaju wystawy i festiwale. Kultura, sport, kulinaria i tradycje przyciągają widzów, kibiców i ciekawych świata turystów. Punktem kulminacyjnym nadchodzącego sezonu zimowego będą niewątpliwie Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, które odbędą się na skoczni Kulm w regionie Ausseerland-Salzkammergut w terminie od 14 do 17 stycznia.

26 stycznia miłośnicy narciarstwa alpejskiego będą mogli kibicować artystycznym popisom mistrzów slalomu podczas nocnego wyścigu w Schladming. Od 10 do 15 stycznia 1500 sportowców z upośledzeniem umysłowym z 25 krajów weźmie udział w Pre-Games do Światowych Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, które rok później odbędą się w Styrii.

Styria to jednak nie tylko sportowe emocje. Kalendarz wydarzeń wypełniony jest po brzegi wszelkiego rodzaju imprezami i świętami, które gwarantują zimowy urlop pełen wrażeń i emocji.

Zaplanuj zimowy urlop w Styrii na: www.steiermark.com/pl

 

Zdjęcia: Austria Info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top