AUSTRIA: REITERALM

Reiteralm jest najdalej na zachód wysuniętą z czterech gór tworzących narciarską huśtawkę w ośrodku Schladming-Dachstein. Stoki tej stacji znajdują się po północnej stronie Gasslhöhe (2001 m), ale nie sięgają jej szczytu.

 

Kolejki i wyciągi docierają na wysokość 1885 m n.p.m. Najniższy punkt znajduje się na 765 m n.p.m. Reiteralm stanowi jeden organizm z położonymi jeszcze dalej na zachód stokami Fageralm, ale nie dotrzemy tam narciarską huśtawką a skibusem.

 

 

Trasy i wyciągi

 

Głównym wejściem na teren ośrodka jest dolna stacja kolejki gondolowej Silver Jet w Gleiming. Narciarski dzień można rozpocząć również w Pichl (tu wyciąg krzesełkowy, w tej miejscowości jest też połączenie ze stokami sąsiedniego Hochwurzen) i Preunegg (także gondola).

Trasy Reiteralm obsługują w sumie dwie wspomniane gondole, 4 wyciągi krzesełkowe oraz aż 7 orczykowych. Większość, bo 23 z 32 km tras jest zaznaczona na czerwono, jako średniotrudne. Niebieskie stoki znajdują się głównie w obszarze do nauki przy górnej stacji Silver Jet. Jako łatwe zaznaczono również kilka łączników (w sumie 6 km) służących do omijania trudniejszych odcinków tras.

Cztery krótkie kawałki w różnych miejscach zaznaczono na czarno i nazwano Black Quartet. Wszystkie razem mają 3 km. Najdłuższy zjazd, ze szczytu do Pichl, ma 5 km długości i 1120 m różnicy poziomów. Generalnie trasy są szerokie, urozmaicone, o zmiennym nachyleniu – bardzo przyjemne do rekreacyjnej jazdy.

 

Inne atrakcje

 

Z rozrywek na stokach wymienić warto wspomniane tereny dla dzieci i do nauki, dwa odcinki z pomiarem czasu oraz stok, na którym można uwiecznić na filmie własne narciarskie talenty i osiągnięcia. Z ciekawostek – górna stacja wyciągu krzesełkowego Gasselhöhe, w najwyższym punkcie Reiteralm, leży na granicy Styrii i Salzburgerlandu. A poza tym jest to najbardziej nasycona knajpami z czterech gór…

 

Zdjęcia autorki

Więcej informacji i relacji turystycznych oraz krajoznawczych na: https://www.krajoznawcy.info.pl/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top