AUSTRIA: ÖTZTAL – ELEKTRYCZNY FESTIWAL GÓRSKI 2023

W Solden, w górskiej scenerii Ötztal, od 10 do 14 kwietnia 2023 r. po raz pierwszy odbywa się festiwal muzyczny Electric Mountain Festival. Uczestniczą w nim międzynarodowe gwiazdy, takie jak Don Diablo, Oliver Heldens czy NERVO. Muzyka połączona jest z kulinarnymi przysmakami i zabawą na stoku. Elektroniczne rytmy rozsiane są po całym terenie narciarskim w kilku miejscach, a wstęp na występy jest bezpłatny dla posiadaczy ważnego karnetu narciarskiego.

Electric Mountain Festival rozpoczął się w poniedziałek 10 kwietnia w restauracji FALCON. Do środy kibice będą bujać się prosto ze stoków na taneczne parkiety na terenie narciarskim. Schroniska narciarskie i zajazdy górskie w regionie sportów zimowych – na przykład Annemaries Hühnersteign, Rettenbach Market Restaurant, Panorama Alm i Philipp jako popularne miejsca spotkań – zamieniły się w sceny pokazowe dla światowej sławy DJ-ów. Wśród nich są: Two Kinx, Tujamo, You Not Us i Julian Jordan. Ratrak Electric Mountain Festival „Pistenbully” służy jako spójny i przyciągający wzrok zestaw obrotowy.

W czwartek i piątek (13-14.4.) na Giggijoch powstanie duża przestrzeń festiwalowa z udziałem: Don Diablo, Olivera Heldensa, NERVO, a także Meduya i wiele innych popularnych zespołów międzynarodowej sceny DJ-skiej. Festiwal ten 2023 zachwyci zapewne fanów muzyki w Sölden modnymi bitami, zabierając ich do kilku miejsc na terenie narciarskim. Podczas rozgrzewki przez pierwsze trzy dni zarówno artyści, jak i miłośnicy sportów zimowych świętują w przyjemnych temperaturach tuż przy stokach narciarskich na górze i w pobliżu doliny. Elektryzujące bity i swobodna atmosfera chaty obiecują wielką różnorodność.

       Wielki finał w Giggijoch

Scena festiwalowa o szerokości 26 metrów, ponad 160 m² powierzchni LED, pulsujące efekty świetlne i dźwiękowe będzie miejscem wielkiego finału w Giggijoch. W czwartek i piątek goście imprezowi tańczyć będą na słynnym pokrytym śniegiem piętrze, aby zamknąć festiwalowy blisko tydzień. Do gwiazd sceny muzyki elektronicznej należą Don Diablo, NERVO, Oliver Heldens. Również duet DJ-ski You Not Us, Hugel, Meduza, Julian Jordan, Vini Vinci i inni pokażą swoje umiejętności. Więcej informacji o składzie i terminach na: https://www.soelden.com/winter/events/electric-mountain.html

Rozszerzona strefa VIP

W Giggijoch jest komfortowa strefa VIP, zarezerwowane miejsca i wspaniały widok na scenę. Oprócz tej strefy w Wirtshaus (kategoria Gold), na pierwszym piętrze dostępna jest strefa dla „Gości Specjalnych” pod hasłem SuSCHI & Beats. Posiadacze Srebrnego Biletu VIP mają do dyspozycji ekskluzywne czterodaniowe menu. Za kulinarne doznania odpowiadają 2* szef kuchni Klaus Holzer oraz uznany mistrz sushi Dil Ghamal. Pakiet specjalny obejmuje autorskiego drinka powitalnego, 4-daniowe menu, zarezerwowane miejsce na tarasie z najlepszym widokiem na festiwalową scenę oraz powrót górską gondolą.

Za darmo ze skipassem

Imprezy towarzyszące na terenie narciarskim i główne imprezy na Giggijoch są zawarte w dziennym karnecie narciarskim Sölden. Goście koncertowi bez sprzętu do sportów zimowych mogą również wziąć udział w imprezach odbywających się na Giggijoch: bilety na czwartek i piątek są dostępne w cenie 71,50 euro. Pakiety EMF VIP są również dostępne online.

Zdjęcia: Őtztal Tourism – Rudi Vyhlidal

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top