AUSTRIA: NOWE INWESTYCJE ZIMOWE W VORARLBERGU

 

 

Vorarlberg, kraj związkowy na zachodzie Austrii, jest ojczyzną pionierów narciarstwa w regionie alpejskim. Największym skarbem tej krainy sportów zimowych są pomysłowi i odważni mieszkańcy. Kreatywne umysły i uważni gospodarze gwarantują, że zimowy wypoczynek w Vorarlbergu jest i zawsze będzie wyjątkowy. Stały rozwój to dla tamtejszej branży turystycznej sprawa niezwykle ważna. Największą z ostatnich innowacji na terenach narciarskich jest połączenie miejscowości Lech Zürs am Arlberg z Warth-Schröcken. Inwestycje budowlane zapewniają coraz większy wybór kwater w ośrodkach narciarskich. Starania i niezwykłe inicjatywy przynoszą kolejne wyróżnienia i nagrody.

 

 

Tej zimy spełni się marzenie, które Lech Zürs am Arlberg i Warth-Schröcken żywiły już od dawna – nowa kolejka „Auenfeldjet“ połączy obydwa tereny narciarskie w jeden wielki makroregion, obejmujący 190 km tras zjazdowych oraz 47 wyciągów i kolejek. „Auenfeldjet“ to kolejka gondolowa o długości 2 km, która stanowi podręcznikowy przykład łagodnego połączenia.

 

Gościom obydwu ośrodków połączenie przyniesie jeszcze więcej narciarskich wrażeń, gdyż zależnie od nasłonecznienia na powiększonym terenie narciarskim będą mieli do wyboru więcej atrakcyjnych stoków. Jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić, aby skorzystać z Auenfeldjeta, jest zakup skipassu Ski Arlberg.

 

Narciarze, którzy wolą ograniczyć się do terenu Warth-Schröcken lub do obszaru Lasu Bregenckiego, nadal będą mogli zakupić karnet na Warth-Schröcken lub karnet „3 doliny”, który udostępnia wszystkie tereny narciarskie Lasu Bregenckiego i sąsiednich dolin Großes Walsertal i Lechtal (www.auenfeldjet.at).

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top