AUSTRIA: NASSFELD – KOŃCÓWKA ZIMOWEGO SEZONU

Zimę w Polsce mamy już chyba za sobą. Ale w Alpach sezon jeszcze trwa, a jego końcówka jest interesująca i zmusza do zastanowienia się, czy nie warto jeszcze tam pojechać i poszusować. Przykładem może być austriacki ośrodek sportów zimowych Nassfeld.

 

Zadziwiająco przestronny, rozległy i z przysłowiową gwarancją śniegu. A pod względem panoramy gór – nie do pobicia. Ci, którzy zdecydowali się przyjechać do Nassfeld, jednego z 10 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii, mogą spodziewać się wielu atrakcji. Ośrodek oferuje jeszcze więcej, zapewniając gościom mnóstwo chwil pełnych niespodzianek, które wyczarowują uśmiechy na twarzach.

Na każdym kroku tego świetnie skomunikowanego ośrodka narciarskiego z 30 nowoczesnymi kolejkami linowymi i wyciągami oraz 110 kilometrami stoków czekają wyjątkowe atrakcje dla narciarzy sportowych i rekreacyjnych. W tym m.in. park śnieżny „The Snake”, teren do freeride’u i tor wyścigowy Ski Movie. Wystarczy kierować się znakami informacyjnymi z napisem „Nice Surprise”, aby poznać sporty zimowe z zupełnie nowej strony!

Szusować można między austriackimi karczmami górskimi, a włoskimi „Ristoranti”. Co więcej, nie tylko tam da się poczuć południowy styl życia. Przede wszystkim ilość słońca, które jest charakterystyczna dla górzystego południa, zaskakuje wielu sportowców. Mało kto wie, że Nassfeld pod względem ilości słonecznych godzin jest liderem w całych Alpach!

Od 9 marca do 22 kwietnia 2019 ośrodek narciarski przemienił się ponownie w największy, słoneczny taras w Alpach. Sportowcy mogą w tym czasie cieszyć się nie tylko wieloma słonecznymi godzinami, ale także interesującymi wydarzeniami na śniegu:

Festiwal muzyki metalowej „Full Metal Mountain Days”, festiwal szlagierów „Schlagergipfel” oraz targi wina „Sound of Wine” – każdy znajdzie tam coś dla siebie!

 Nassfeld posiada także bogatą ofertę atrakcji poza stokiem dla tych, którzy zarówno lubią różnorodność, jak i szukają spokoju: 80 km tras na narty biegowe,

55 km zimowych szlaków wędrówkowych oraz naturalne ślizgawki na jeziorach Weißensee i Pressegger See o łącznej powierzchni 700 boisk piłkarskich. Nassfeld jest perfekcyjnym celem na krótki urlop zimowy w słońcu i śniegu, zarówno dla narciarzy, jak i dla narciarzy biegowych! Ponadto skibus kursuje co 20 minut dowożąc fanów białego szaleństwa do rodzinnych ośrodków narciarskich Weissbriach, Kötschach-Mauthen i Weissensee.

Zdjęcia:NBPA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top