AUSTRIA: NARTY W SŁOŃCU ISCHGL

 

Narty w słońcu i imprezowy maraton: atrakcyjne pakiety i spektakularne wydarzenia, jakie Ischgl ma w planie na kwiecień, skutecznie przekonują miłośników nart i kąpieli słonecznych do trochę innego białego szaleństwa wiosną. Kiedy słońce już późnym przedpołudniem zamienia stoki w pokryte firnem trasy, ruch w Ischgl na terenie narciarskim Silvretta Arena ponownie się ożywia. Narty w słońcu w Ischgl to nie tylko doskonałe warunki do jazdy, wspaniałe pokryte firnem stoki, słoneczne tarasy, après ski w najlepszym wydaniu i sportowe emocje, ale przede wszystkim święto dobrej kuchni i świetny nastrój podczas wielkich imprez.

 

Sama tylko scena Top of the Mountain w kwietniu i w maju aż trzy razy stanie się miejscem niezapomnianych wydarzeń. W wielkanocny poniedziałek, 5 kwietnia, w wielkanocnym koncercie Top of the Mountain zadebiutują Jan Delay i Disco No. 1.

 

Zaledwie 6 dni później, 11 kwietnia 2015 r., w Ischgl odbędzie się pierwszy show niemieckiego „Idola”, czyli „Deutschland sucht den Superstar“ (DSDS), z udziałem 10 finalistów bieżącej serii.

 

Na zakończenie sezonu narciarskiego fani i urlopowicze mogą znowu liczyć na wyjątkowy koncert z udziałem zagranicznych gwiazd, który rozgrzeje publiczność i roztopi śnieg na Idalp. Co najważniejsze, z ważnym karnetem narciarskim wstęp na wszystkie koncerty będzie wolny.

 

Doskonały nastrój na stokach i poza nimi oraz wyborne smaki w dolinie to doskonałe połączenie, które zadowoli nawet najbardziej wymagających. Już jesienią Ischgl zostało uznane przez przewodnik kulinarny „A la Carte“ za kulinarną mekkę Alp, a to w związku z tym, że dwóch kucharzy z Ischgl: Martin Sieberer (Paznauner Stube – hotel Trofana Royal) i Benjamin Parth (Stüva – hotel YSCLA) awansowało do kategorii 5-gwiazdkowej.

 

Gault Millau, najbardziej wpływowy w Austrii przewodnik po restauracjach, również nie szczędził pochwał. W wydaniu na rok 2015 przyznał Ischgl w sumie dziewięć czapek kucharskich, którymi odznaczył cztery lokale. Wszystkim, którzy cierpią na brak czasu, ale chcieliby „posmakować” tej niepowtarzalnej oferty, podpowiadamy, że w kwietniu można skorzystać z atrakcyjnych ofert krótkich urlopów.

 

Np. 2 noclegi z niepełnym wyżywieniem i skipassem na 2 dni można zarezerwować już od 214 euro za osobę w pokoju 2-osobowym. Na korzystne ceny pakietów mogą liczyć także urlopowicze, którzy zdecydują się na cały tydzień wiosennych atrakcji w Ischgl.

 

A oto kalendarz wydarzenia wiosny 2015:

 

* 05.04. Top of the Mountain Easter Concert z udziałem Jana Delaya. * 09 – 11.04. World Rookie Finals – Snowboard Slopestyle. * 11. 04. DSDS – pierwszy program na żywo. * 12 – 13.04. Puchar Świata Kucharzy. * 15 – 16.04. 7. Narciarskie MŚ Gastronomów. * 18.04. Silvretta Trophy. * 24 – 25.04. 5. Ischgl Heroes Challenge. * 26.04. Międzynarodowe Wiosenne Święto Śniegu w Samnaun / Alp Trida. * 02.05. Finałowy koncert Top of the Mountain

 

Zdjęcia: TVB Paznaun – Ischgl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top