CZECHY: ZIMOWE IMPREZY W KARKONOSZACH

 

W czeskich ośrodkach narciarskich w Karkonoszach w lutym i marcu odbędą się ciekawe imprezy kulturalne, sportowe i rozrywkowe. Rokytnice nad Jizerą zapraszają na tradycyjny Weekend przemytników 20 – 22 lutego. Na gości czekają przysmaki regionalnej kuchni, tradycyjne rzemiosła, muzyka na żywo, przedstawienia teatralne dla dzieci, gry, zabawy, konkursy, parada przemytników i retro – narciarzy z pochodniami, pokazy fajerwerków i wiele innych atrakcji. 28 lutego odbędzie się 60 edycja legendarnych zawodów w biegu na nartach – Karkonoska 70.

 

Wyścig rozpocznie się w Svatym Petrze w Szpindlerowym Młynie. To jeden z najtrudniejszych i najstarszych zawodów narciarskich, odbywa się już od roku 1955. 24 edycja wyścigów psich zaprzęgów potrwa od 28 lutego do 2 marca w miejscowości Dolní Dvůr. W głównym wyścigu o nazwie Lodowa Jazda może uczestniczyć najwyżej 25 zespołów, składających się z 8-10 psów, mushera i narciarza.

 

W konkursie Traper uczestniczy 5 zespołów składających się z 8 psów i mushera. Na spotkanie z władcą gór Karkonoszem i powitanie wiosny warto wybrać się 14 marca do Harrachova. Organizatorzy 69 edycji imprezy szykują barwny program rozrywkowy dla dzieci i dorosłych. Więcej informacji: www.krkonose.eu

 

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top