AUSTRIA: NARTY DLA RODZIN W SKI JUWEL ALPBACHTAL WILDSCHŐNAU

Oferta Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau jest bardzo różnorodna i obejmuje urlop indywidualnie dostosowany do potrzeb każdego członka rodziny. To miejsce dla tych, którzy szukają dobrej opieki nad dziećmi i kursów jazdy na nartach w przyjaznym dzieciom otoczeniu. Każdy, kto wybiera się na ferie zimowe z dziećmi, ma specjalne wymagania dotyczące terenu narciarskiego: łatwe trasy dla najmłodszych, trudny teren dla nastolatków i dorosłych, nieskomplikowany dojazd, przyjazne dla dzieci kursy i wyciągi narciarskie, a także różnorodna oferta rozrywki poza stokami.

 

Właśnie dlatego Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau w środku Alp Kitzbühelskich w Tyrolu jest idealnym miejscem dla rodzin szukających komfortu bez rezygnacji z wysokiej jakości i najnowocześniejszych stoków narciarskich. Ośrodek z czterema górami narciarskimi, dwiema dolinami, 109 km tras zjazdowych i 45 wyciągami jest jednym z najbardziej przyjaznych rodzinom w Tyrolu. Nieskomplikowany dojazd, oferty przyjazne dzieciom i doskonałe stoki mówią same za siebie. W Ski Juwel zarówno początkujący, jak i eksperci poczują się jak u siebie – każdy znajdzie tam odpowiedni stok, dopasowany do swoich umiejętności. Szerokie i łatwe dla początkujących, trudne trasy i zbocza pokryte głębokim śniegiem, jak okiem sięgnąć sprawiają, że każdemu członkowi rodziny zabije mocniej serce.

Spielplatz Schnee” dla nastolatków i najmłodszych

Świetnym miejscem na porządne przetestowanie nart są snowparki. Zostały zbudowane specjalnie z myślą o początkujących i zaawansowanych narciarzach. Wiele atrakcyjnych elementów, skrzyń, muld, tor z przeszkodami i skocznia zapewniają młodym sportowcom nieograniczoną zabawę. Podczas gdy młodzi fani białego szaleństwa sprawdzają się w snowparkach, na slalomie i stokach do jazdy carvingowej, maluchy stawiają pierwsze kroki na stokach jadąc pługiem pod okiem najlepszych opiekunów narciarskich. Doświadczeni instruktorzy narciarstwa dziecięcego z pięciu szkół narciarskich oferują odpowiednią dla wieku opiekę i dbają o to, aby dzień na nartach był świetną zabawą wśród rówieśników. Czy to w Kid´s Center, czy w AKTI Drachenclub, w Ski & Smile, w Happy Kinderland, czy w Frosty’s Schneewelt – śnieg staje się placem zabaw, a nauka dziecinną zabawą. Nowość to Juppi Do Kinderland przy kolejce Reitherkogelbahn.

Wspólnie spędzony czas z dala od stoków

Ponieważ czas spędzany z rodziną to zawsze dobrze spędzoy, przygotowano również wiele atrakcji poza stokami. Jazda na sankach łączy w sobie wszystkie najpiękniejsze elementy zimy: ruch w sercu zimowego krajobrazu, zabawny zjazd i smaczny posiłek w jednej z tyrolskich gospód. Czy to na jednej z wielu naturalnych tras saneczkowych, czy podczas nocnej jazdy na sankach – ośrodek narciarski oferuje właściwy teren na każdą okazję. Niezapomnianym przeżyciem jest wspólne budowanie igloo w Niederau/Wildschönau. Ponadto w Reither Kogel maluchy mogą sprawdzić swoje siły jak drugi pilot ratraka. W Wiedersbergerhorn tuż obok stacji górnej działa nowy tory saneczkowy „Alpbachtaler Lauser-Sauser” zapewniając całoroczną rozrywkę.

Przytulnie na żołądku

Gdy nadchodzi czas na przerwę, warto zajrzeć do jednej z 25 gospód na terenie Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau. Polecane są np. lane kluski zapiekane z serem i cebulką z największej patelni w górach. A może słodki omlet cesarski Kaiserschmarrn? Tam każdy znajdzie dla siebie ulubiony smakołyk. XDoskonała oferta rodzinna Zaangażowanie w dobre samopoczucie rodzin się opłaca. Biuro Promocji Tyrolu Tirol Werbung przyznało ośrodkowi narciarskiemu tytuł „certyfikowanego tyrolskiego rodzinnego regionu narciarskiego”. Redakcja portalu Skiresort.de zaś najwyższą nagrodę za przyjazność rodzinie odznaczając ośrodek narciarski pięcioma gwiazdkami. Na stronie Schneehoehen.de w roku 2017 ośrodek już po raz trzeci z rzędu został nazwany TOP Ski Resort, a także wygrał w kategorii Rodzina/Dzieci. Natomiast fakt, że rodzinne wakacje nie muszą być drogie, znajduje również odzwierciedlenie w tym, że platforma narciarska Snowplaza.de umieściła Ski Juwel, jako najtańszy ośrodek narciarski w Austrii w kategorii ośrodków z ponad 100 km tras.

Fakty dotyczące ośrodka narciarskiego

4 szczyty, 2 doliny, 1 przygoda na nartach Alpbachtal (Alpbach, Reith i.A.) Wildschönau (Auffach, Niederau) Wiedersbergerhorn – 2128 m n.p.m. Schatzberg – 1903 m n.p.m. Reither Kogel – 1337 m n.p.m. Markbachjoch – 1560 m n.p.m. • 109 km tras, z czego 85% naśnieżanych, 26 km łatwych, 54 km średnich, 13 km ciężkich, 16 km szlaków narciarskich • 45 wyciągów i kolejek, w tym 9 gondolowych, 7 krzesełkowych, 29 wyciągów orczykowych • 25 schronisk narciarskich i restauracji w górach • 2 snowparki • 3 tory saneczkarskie i liczne trasy na narty biegowe Wyróżnienia Złoty znak jakości stoków 2017, zwycięzca w kategorii Ośrodek rodzinny (test narciarski) TOP Skigebiet 2017/18, 1. miejsce, zwycięzca w Kategorii Rodzina/dzieci (Schneehoehen.de) TOP Skigebiet 2018, 5-gwiazdek w kategorii Rodzina/dzieci, Przygotowanie stoków i Dojazd (Skiresort.de) 

Zdjęcia: Austria Info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top