AUSTRIA: NA STOKU O WSCHODZIE SŁOŃCA

Wiele austriackich ośrodków narciarskich zaprasza na świeżo przygotowane trasy jeszcze przed rozpoczęciem regularnego ruchu wyciągów. Oferta Early Morning Skiing to szansa na powitanie nowego dnia na stoku – a także na szusowanie po nietkniętym jeszcze śniegu, zanim pojawią się na nim inni narciarze. Pierwsze promienie słońca przebijają okoliczne szczyty, a śnieg delikatnie skrzy w ich blasku. Dodatkową nagrodą za wczesne wstawanie, oprócz oczywiście szusowania po prawie pustych stokach, jest smaczne śniadanie w przytulnym schronisku.

Szusowanie z profesjonalistą

W karynckim Bad Kleinkirchheim można wyruszyć o świcie na trasy narciarskie w towarzystwie samego mistrza olimpijskiego Franza Klammera. „Narty przed 9 z Franzem“ to oferta dla wypoczywających w Bad Kleinkirchheim miłośników wschodów słońca, którzy chcą uzyskać kilka cennych rad bezpośrednio od narciarskiej legendy. O 6:45 Klammer czeka na swoich uczniów przy dolnej stacji Kaiserburgbahn, aby następnie zasiąść z nimi do rozgrzewającego śniadania.

 

Od 7:30 do 9:30 program wycieczki przewiduje szusowanie na trasie Pucharu Świata. Na zakończenie wyprawy na jej uczestników czeka obfity brunch złożony ze specjałów kuchni regionu alpejsko-adriatyckiego, podany w Klammerstubn, nie gdzie indziej, a w sali Franza Klammera w restauracji Kaiserburg.

Szusować z Franzem Klammerem można od 31 stycznia do 21 lutego 2017 (w każdy wtorek); kolejny termin jest planowany na marzec 2017 r. Zbiórka: o 6:30 przy dolnej stacji Kaiserburgbahn Cena: 125 euro za osobę ze śniadaniem i górskim brunchem oraz 2-godzinnym karnetem Zapisy: info@badkleinkirchheim.at lub pod numerem telefonu +43 4240 8212

 

Codziennie w awangardzie

 

Przez cały sezon zimowy tyrolski ośrodek narciarski „Ski-optimal Hochzillertal Kaltenbach“ otwiera swoje trasy już o 6:55. Kto raz spróbował, ten wie: na nartach najlepiej się jeździ o poranku. Aby umożliwić swoim klientom nakreślenie pierwszych śladów na dopiero co wyratrakowanych stokach, niektóre wyciągi zaczynają pracę już o 6:55, a gondolki o 7:30.

Nie trzeba tracić czasu nawet na kupowanie karnetów, ponieważ od tego sezonu w karnet można się zaopatrzyć w jednym z nowych biletomatów. Na solidny posiłek zaprasza Kristallhütte na słonecznym szczycie Öfelerjoch. Po przyjemnej chwili wypoczynku na wygodnych siedziskach na tarasie narciarze wracają na stok. Pakiet Early Morning Powder obejmuje także śniadanie i karnet na cały dzień.

Osobom, które wolą „biesiadować” nieco później, prawdopodobnie bardziej będzie odpowiadał pakiet „Wedeln & Lunchtime“. Pakiet Early Morning Powder: karnet dzienny (od 7:30 do 16:00) i śniadanie w restauracji Kristallhütte za 67 euro za osobę dorosłą Pakiet „Wedeln & Lunchtime“: karnet dzienny (od 7:30 do 16:00) i obiad w restauracji Wedelhütte za 85,50 euro za osobę dorosłą Trasy narciarskie w regionie czynne do 23 kwietnia 2017

 

Teren narciarski na wyłączność

 

Wczesnym rankiem można kreślić pierwsze ślady również w Mühlbach am Hochkönig na Ziemi Salzburskiej. Na długo przed rozpoczęciem regularnego ruchu na górę wyrusza gondolka z pierwszymi narciarzami. Gdy szczyty masywu Hochkönig jaśnieją w promieniach wschodzącego słońca, puste jeszcze stoki należą wyłącznie do nich. Na świeżym śniegu jest też wystarczająco dużo miejsca dla początkujących.

A kiedy na stoku pojawią się w końcu także inni narciarze, przychodzi pora na solidne alpejskie śniadanie w schronisku na Karbachalm. Ze specjalnego pakietu można skorzystać w każdą środę w lutym i marcu 2017. Zbiórka: o godz. 7:15 przy kolejce kabinowej Karbachalm w Mühlbach Jazda w 3 grupach: Pro, Intermediate, Chill (max. 25 osób) Cena: 48 euro ze śniadaniem Zapisy: Biuro Promocji Hochkönig Bergbahnen lub office@hochkoenig-bergbahnen.at

 

Energetyczny początek dnia

 

Kiedy większość narciarzy dopiero wstaje z łóżka, na Tauplitz w Styrii pierwsi chętni szusują już po świeżo przygotowanych trasach. Przedstawiciele kolei linowych, hotelarze i kierownicy szkół narciarskich towarzyszą swoim gościom na stokach Tauplitz, chwytając wraz z nimi pierwsze promienia słońca. Po narciarskiej sesji na nietkniętych jeszcze stokach przychodzi czas na śniadanie w schronisku.

Na życzenie goście mogą też zajrzeć za kulisy terenu narciarskiego i poznać tajniki techniki naśnieżania tras i pracy wyciągów. Wczesny start na Tauplitz odbywa się w każdy czwartek od 14 stycznia 2017 Zbiórka: o godz. 08:00 przy kolejce Tauplitz Minimalna liczba uczestników: 5 osób Cena: 39 euro z ważnym karnetem Zgłoszenia najpóźniej w przeddzień do godz. 16:00, pod numerem telefonu +43 3688 22 52

 

Zdjęcia: Narodowe Biuro Promocji Austrii

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top