AUSTRIA: LATO Z NATURĄ W DOLINIE PITZTAL

Dowiedzieć się czegoś o tradycji, nabrać sił do życia i zanurzyć się w fascynujący górski świat – lato w Pitztal dodaje nam nowej energii i zapewnia niezwykłe spotkania z naturą. Niezliczone wodospady, mnóstwo górskich jezior, i otaczające je ogromne lodowce: takie widoki dodają nam sił.

 

W całej dolinie panuje niezapomniana rodzinna atmosfera. Naturalni i nieskomplikowani – tak określa się mieszkańców Pitztal, a ci udowadniają to każdego dnia. Tutejsi gospodarze delektują sie razem ze swoimi gośćmi górskimi smakołykami, turyści w starych młynach samodzielnie pieką chleb, a w parkach krajobrazowych zbierają grzyby i zioła.

 

Każdy, kto spędza swój urlop w Pitztal otrzymuje „Pitztaler Freizeitpass“. Karta ta daje dostęp do wszystkich atrakcji doliny: od wędrówek z przewodnikiem i wycieczek rowerowych wzdłuż rzek, do różnorodnych atrakcji dziewiczego górskiego parku krajobrazowego Kaunergrat – udział jest oczywiście darmowy. Karta „Pitztaler Freizeitpass“ zapewnia mnóstwo rozrywki także dzieciom.

 

W klubie Pitzis Kinderclub czeka na nich mini-wspinaczka, jazda konna lub poszukiwanie skarbu na świeżym powietrzu. Także samochód ma w Pitztal wolne, gdyż Freizeitpass jest również biletem obowiązującym w całej sieci autobusowej w dolinie.

 

Letni program oferuje gościom doliny zorganizowane wędrówki o różnych poziomach trudności: począwszy od przyjemnych wycieczek do górskich hal, stromych wodospadów lub terenów bagiennych, aż do wypraw na górskie szczyty- każdy znajdzie tu coś dla siebie. Szczególnie warte polecenia są liczne atrakcje przygotowane przez park krajobrazowy Kaunergrat.

 

W lipcu i sierpniu, raz w tygodniu odbywają się wędrówki do najpiękniejszych punktów widokowych doliny, gdzie wykorzystując cenne wskazówki przewodnika, zrobić można niezapomniane zdjęcie z wakacji. Poszukiwacze skarbów też nie mogą narzekać w Pitztal na nudę. Podczas tematycznych wędrówek, poszukują oni drogocennych okazów natury, ziół oraz ukrytych skarbów prastarej tradycji.

 

Kto poszukuje nietkniętej natury, odnajdzie ją podczas wędrówki po stokach Hochzeiger do znajdującego się pod ochroną terenu Riegetal – nienaruszonego, przepięknego obszaru z połyskującym na zielono górskim jeziorem Do przyjemności odnalezionych w naturze, przyłącza się w Pitztal także rozkosz kulinarna.

 

Regionalne smakołyki i niepowtarzalną tyrolskę kuchnię odnajdziemy w każdej karcie dań, niezależnie od tego, czy posiłek odbywa się w górskiej chacie, czy w hotelowej restauracji. W daniach dominują regionalne produkty, jak świeże mleko prosto z mlecznego rurociągu w Jerzens lub pstrągi z Pitztalskich stawów.

 

Szczególnie korzystnie przedstawia się oferta Pitztalskiej Organizacji Turystycznej – Freizeit(s)paß-Pauschale. Siedem noclegów dla dwojga dorosłych i dwójki dzieci do 10 lat, w cenie z programem przygód klubu Pitzis Kinderclub, maskotkami, kursem wspinaczki, darmowym busem i zoragnizowanymi wycieczkam – dostępne już od 301 euro.

 

Trzy noclegi dla dwóch osób ze śniadaniami oraz wszystkimi atrakcjami karty Pitztelr Freizeitpass – już od 105 Euro. Informacje i rezerwacje: www.pitztal.com Propozycje wycieczek: Rifflsee – do jednego z najpięknieszych jezior Wysokich Alp szybko i wygodnie dotrzeć można kolejką Rifflsee-Gondelbahn. Trasa wędrówki przystosowana jest zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i dziecięcych wózków.

 

Podczas drogi wokół jeziora lub spaceru po ściezkach Fuldaer Höhenwegs podziwiać mozna pokryte lodem 3-tysięczniki Alp Pitztalskich oraz zapierające dech w piersiach pęknięcia lodowca Taschachferner. Więcej informacji znaleźć można na stronie Tourismusverband Pitztal: www.pitztal.com.

 

Zdjęcia: Tourismusverband Pitztal

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top