AUSTRIA: LATO Z ADRENALINĄ W STYRII

Styria to nie tylko najbardziej zalesiony i zielony kraj związkowy Austrii oraz doskonałe wino. To także szereg fantastycznych propozycji, którymi region w nadchodzącym sezonie letnim z pewnością pozytywnie zaskoczy wszystkich miłośników adrenaliny.

Od wiecznej zmarzliny lodowca Dachstein aż po styryjskie winnice

Imponujące góry, tereny objęte programem ochrony przyrody, tradycja i zwyczaje, gorące źródła i regionalna kuchnia – to wszystko łączy w sobie szlak prowadzący od lodowca aż po styryjskie winnice. Miłośnicy wina mają do wyboru dwie trasy prowadzące z regionu Schladming-Dachstein: trasę północną (do Bad Rakersburg, długość: 536 km) lub trasę południową (do Leibnitz, długość: 363 km).

 

Celem tej wyprawy nie jest droga sama w sobie, a emocje związane z podziwianiem różnorodności regionu i odkrywaniem kulinarnych i kulturalnych ciekawostek. Początek szlaku znajduje się u podnóża lodowca Dachstein (2995 m n.p.m.). Pierwszy etap prowadzi przez „krainę wiecznego lodu” w kierunku styryjskiego Weinland. Dalej podążać można jedną z dwóch tras: północną o długości 548 kilometrów podzieloną na 35 etapów (meta znajduje się w Bad Radkersburg) lub południową o długości 382 km podzieloną na 25 etapów, której koniec znajduje się w parku narodowym Naturpark Südsteiermark.

Österreichischer Moto-Bike Ring

Schladming-Dachstein od lata 2017 r. będzie mogło pochwalić się specjalną ofertą dla wielbicieli podwyższonej adrenaliny, tj. pierwszą austriacką trasą w formie obwodnicy dla motorów. Na napędzanych elektrycznie maszynach, których moc dziesięciokrotnie przewyższa standardowe e-bike’i, najodważniejsi będą mogli pokonać z prędkością do 80 km/h trasę prowadzącą przez pnie i kamienie. Uczestnicy wyprawy ścigać się będą na „sportowych rowerach” wyglądem do złudzenia przypominających motocykle crossowe, lecz znacznie bardziej przyjaznych środowisku i zdecydowanie bardziej cichych. Na metę! Gotowi? Start! 

       Red Bull Ring w Spielberg:

Formula 1 Großer Preis von Österreich 2017 W dniach 7-9 lipca 2017 podczas imprezy „Formula 1 Großer Preis von Österreich 2017” wystartuje dziewiąty wyścig sezonu. Czwarta edycja wydarzenia Red Bull Ring zapewni niezapomniane emocje wszystkim fanom sportów motorowych.

Bogaty program obejmuje m.in. spotkania dla łowców autografów. Bilety dostępne w zróżnicowanych kategoriach i cenach.

 

Zdjęcia: Österreich Werbung

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top