AUSTRIA: LATO W ISCHGL – FEERIA MOŻLIWOŚCI

 

Miłośnicy kolarstwa górskiego, wędrówek po górach i wszelkich innych letnich przyjemności cenią położony w zachodnim Tyrolu Ischgl za niezwykłą różnorodność, jaką oferuje miłośnikom aktywnego wypoczynku.

 

Rowerowe ścieżki wśród malowniczych górskich krajobrazów, urozmaicone piesze szlaki o różnych stopniach trudności i kulinarne specjalności gór i dolin czekają na odkrycie.

 

 

 

Z KARTĄ SILVRETTA CARD ALL INCLUSIVE

 

Urlopowicze wyruszający na podbój regionu mogą dysponować bezpłatną kartą Silvretta Card All Inclusive jeszcze przed przyjazdem. Obejmuje ona oprócz bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji publicznej w regionie, także opłatę za przejazd malowniczą drogą Silvretta Hochalpenstraße.

 

Turyści wędrujący po górach pieszo i na rowerach korzystają z bezpłatnych przejazdów kolejkami linowymi i wyciągami krzesełkowymi na całym obszarze regionu Paznaun. Oprócz tego posiadacze karty mogą liczyć na wiele dodatkowych atrakcji, jak udział w tygodniowym programie zajęć, który obejmuje m.in. safari na lodowcu i rodzinną wyprawę wspinaczkową, oraz wolny wstęp na baseny i do muzeów.

 

„RIDE ON“ – ISCHGL KOLARSKIM ELDORADO

 

Ponad 1000 km ścieżek rowerowych czyni Paznaun jednym z największych i najciekawszych regionów rowerowych. Jego oferta sięga od łatwych tras w dolinie, idealnych dla początkujących cyklistów i rodzin, poprzez długie szlaki na całodzienne wycieczki i maratony w górskim terenie, aż po freeride’owe trasy ze wsparciem kolejek linowych. W Ischgl znajduje się wiele specjalnych kwater dla rowerzystów, które na miejscu udostępniają materiały informacyjne i karty rabatowe.

 

Goście otrzymują bezpłatny przewodnik rowerowy po Ischgl z mapą „Kompass“ i 34 trasami, a portal z trasami GPS na interaktywnej mapie szlaków rowerowych pokazuje trasy według wybranego stopnia trudności. Oprócz tego na portalu można znaleźć informacje na temat profilu i przebiegu trasy. Punktami kulminacyjnymi sezonu rowerowego są imprezy MTB – Ischgl Ironbike i Ischgl Overmountain Challenge.

 

ATRAKCYJNE IMPREZY

 

3 sierpnia 2013 już po raz 19. odbędą się rozgrywki Ischgl Ironbike. Za wygraną w tym maratonie MTB przewidziana jest najwyższa na świecie nagroda, w związku z czym najlepsi zawodowcy i najambitniejsi amatorzy dają tutaj z siebie wszystko. Uczestnicy mają do wyboru trzy różne trasy, z których najkrótsza wymaga pokonania ponad 27,5 km długości i 755 m różnicy poziomów, a najdłuższa 79 km długości i 3820 m wysokości.

 

Wszystkie obfitują w solidne podjazdy, ambitne singletracki i cudowne widoki na Silvrettę. Formularze zgłoszeniowe i informacje znajdziecie pod adresem: www.ischgl.com/de/ironbike-mtb-event-alpen. Od 13 do 15 września 2013 Ischgl wraz z Cannondale – głównym partnerem imprezy – po raz pierwszy zaprosi na dwudniowe zawody Ischgl Overmountain Challenge.

 

Ta spektakularna impreza MTB enduro odbędzie się na terenie Silvretta Bike Arena. Wyścig wymaga co prawda dużej wytrwałości i zręczności, jednak jego najważniejszym elementem jest dobra zabawa z przyjaciółmi, fanami MTB i gwiazdami tego sportu. Więcej informacji na: www.ischgl-overmountain.com i www.ischgl.com.

 

Zdjęcia: Tourismusverband Paznaun – Ischgl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top