AUSTRIA: KITZBŰHEL CHCE PODBIĆ 39 MILIONÓW SERC

 

 

Wyścig na Hahnenkamm w Kitzbühel jest znany na całym świecie. Rozciągające się wokół Kitzbühel stoki jak z marzeń – jest to najlepszy teren narciarski roku 2013 – są w Polsce raczej mało popularne. Dzisiaj tyrolska mekka narciarzy prezentuje swoje walory w Warszawie i innych miastach – wkrótce cała Polska oszaleje na punkcie narciarskich wyjazdów do „miasta kozic”. Teren narciarski rozciągający się pomiędzy szczytami Hahnenkamm i Resterhöhe to 170 km doskonale utrzymanych stoków, 51 kolejek i wyciągów i gwarancja śniegu od listopada do maja. Krótko mówiąc – białe szaleństwo kategorii pięciogwiazdkowej.

 

 

„Skiresort.de“ – największy na świecie portal zajmujący się testowaniem terenów narciarskich – w 2013 roku ogłosił Kitzbühel „najlepszym terenem narciarskim świata”, przyznając mu najwyższą z dotychczasowych ocen: 4,8 gwiazdki. Oprócz tego w ważnych kategoriach: „Wielkość terenu narciarskiego“, „Stoki”, „Wyciągi i kolejki”, „Warunki narciarskie” i „Utrzymanie stoków” Kitzbühel zdobył po pięć na pięć gwiazdek.

 

A ponieważ Koleje Górskie Kitzbühel świetnie sobie radzą także z marketingiem, stale poszukują nowych rynków. Wyniki najnowszych badań mówią, że oszalała na punkcie sportów zimowych Polska stanowi szczególnie obiecujący rynek, który zakocha się w Kitzbühel. „Skoro już spędzamy urlop w Austrii – największej ojczyźnie narciarzy – to czemu nie od razu na najlepszym terenie narciarskim świata?” – oto myśl przewodnia Kitzbühel.

 

Zalety regionu mówią same za siebie: stoki dla zaawansowanych i początkujących, zbocza pokryte firnem, atrakcje kulturalne i dobre sklepy oraz liczne cztero- i pięciogwiazdkowe hotele tuż przy stokach. Poza tym do regionu otaczającego słynne „miasto kozic“ Kitzbühel i uroczą gminę Kirchberg można łatwo dotrzeć niemieckimi autostradami, trochę krótszą drogą niż do doliny Stubai albo do Sölden.

 

Ale co zrobić, skoro atuty te są na polskim rynku zupełnie nieznane? Uruchomić kampanię, dzięki której „najlepszy teren narciarski świata” stanie się znany wszem i wobec! Wygraj „najlepszy narciarski urlop świata” 1 października rozpoczęła się kampania „Kitzbühel – najlepszy teren narciarski świata 2013” – z plakatami w Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, spotami radiowymi, własną stroną internetową i wielkim internetowym konkursem z nagrodami.

 

Do stycznia 2014 fani Kitzbühel mogą wygrać 4 narciarskie urlopy marzeń w Kitzbühel/Kirchbergu i codziennie po dwa jednodniowe karnety na teren narciarski. Oprócz tego każdy uczestnik konkursu może uwiecznić swoje nazwisko na specjalnie zaprojektowanej gondoli. Podsumowując: fajny pomysł na konkurs i kampania, która na pewno podbije serca polskich narciarzy.

 

Fakty: • Region narciarski obejmujący 170 km świetnie utrzymanych stoków, doskonałych zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i profesjonalnej • Komfortowe kolejki linowe z ogrzewanymi siedzeniami • 51 kolejek linowych i wyciągów, 99 km naśnieżanych stoków, 8 zbiorników retencyjnych • Łatwy dojazd, długa zima i bardzo dobre warunki narciarskie • Największy operator kolei linowych w Austrii, 120 lat narciarskiej historii • Najtrudniejsza trasa narciarska na świecie: „Die Streif“ • 56 schronisk i restauracji w górach • Zakupy, wellness, kulinaria – specjalność Kitzbühel • Niedaleko do Innsbrucka, Salzburga i Monachium • Z karnetem narciarskim 50 % zniżki na wstęp do aquaparku „Aquarena“.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top