AUSTRIA: DOLINA KAUNERTAL – 3 TRZYSIĘCZNIKI

Na lodowcu nad Doliną Kaunertal na narciarzy już czekają szerokie trasy z naturalnym śniegiem. Jest tam do objechania 55 km tras narciarskich, lecz co istotne, trzykrotnie przekracza się na nich granicę 3000 m n.p.m.

Nie ma więc obaw o śnieg od października aż do maja. Nikt też nie musi stać w długich kolejkach do wyciągów. Jest to możliwe dzięki nowoczesnym kolejkom Falginjochbahn, Karlesjochbahn i Weißseejochbahn.Ten wyjątkowy obszar narciarski jest w 100% wolny od barier, co czyni go przyjaznym dla osób poruszających się na przykład na wózkach inwalidzkich.
Jazda na nartach jest wielką przyjemnością, jednak dla gospodarzy tego pięknego i doskonale przygotowanego pod zimowe szaleństwa terenu ważne jest także, aby tym bardziej zadbać, by natura i klimat nie doznały z tego powodu uszczerbku. Dlatego w całej dolinie Kaunertal dbają o zrównoważony rozwój, działanie w harmonii z naturą i oszczędzanie zasobów. Z tego powodu w 2021 roku miejscowość Kaunertal jako jedyna w Austrii otrzymała wyróżnienie – „Best Tourism Village“.

Trzy ciekawostki

• W ośrodku narciarskim na lodowcu Kaunertal znajduje się najbardziej stromy stok narciarski w Europie. Nazywa się Black Ibex i ma nachylenie o wartości 87,85%, stanowi więc duże wyzwanie również dla tych bardziej zuchwałych!
• Sezon narciarski zaczyna się tam już jesienią, a do dyspozycji narciarzy jest 55 km zadbanych i dobrze przygotowanych tras. Znajduje się tam również 36 km zjazdów pozatrasowych i 138 hektarów stoków pokrytych śniegiem, które czekają na fanów narciarstwa od października aż do maja!
• Można skorzystać z trzech opcji wygodnego wjazdu na trasy powyżej 3000 m n.p.m. – kolejkami: Falginjochbahn (3113 m), Karlesjochbahn (3108 m) i Weißseejochbahn (3044 m) aż do włoskiej granicy.
Karnet online z atrakcyjnym rabatem za wczesną rezerwację
Kto wcześnie rezerwuje, ten oszczędza! Każdy, kto kupi karnet na lodowiec Kaunertal przez Internet, może skorzystać z rabatu nawet do 30%. Im wcześniejsza rezerwacja, tym tańszy karnet. W ten sposób oszczędza się nie tylko pieniądze, ale i czas potencjalnie spędzony w kolejce do kasy. Co więcej, w ramach karnetu dostępne są dwa ośrodki. Oprócz lodowca oferta dotyczy także Fendels – małego, sympatycznego ośrodka obejmującego 15 km tras oraz strefę dla dzieci, snowpark i park skiturowy. Dzieci do 8. roku życia jeżdżą na nartach gratis.

Promocje Ski free i Sun free

Od 11 do 24 grudnia 2023 roku promocja Ski Free, a od 15 do 28 kwietnia 2024 roku skipassy będą po obniżonej cenie i będzie je można nabyć na cztery, pięć lub sześć dni. Karnety są wydawane w miejscu zakwaterowania. Skipass na 4 dni można kupić już za 165 euro od osoby. Karnet upoważnia do korzystania z trasy na lodowcu Kaunertal i w ośrodku Winterberg Fendels. Hotel, pensjonat ze śniadaniem czy apartament – oferta zapewnia maksymalną elastyczność, ponieważ można dowolnie wybrać miejsce zakwaterowania i czas pobytu.

Zdjęcia: mat. prasowe NBPA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top