AUSTRIA: CO PROPONUJE DOLINA ZILLERTAL ?

Region „Erste Ferienregion Fügen-Kaltenbach” w dolinie Zillertal w austriackim Tyrolu obejmuje dwanaście różnorodnych, idyllicznych wiosek od Strass do Aschau. W samym sercu regionu znajdują się dwie główne miejscowości Fügen i Kaltenbach, które są wygodnymi punktami wyjściowymi do regionu narciarskiego.

 

Jest tam ponad 100 kilometrów najlepiej przygotowanych stoków, 59 bezpiecznych, nowoczesnych wyciągów aż do wysokości 2500 m, naśnieżane trasy, darmowe skibusy między miejscowościami i stacjami dolnymi kolejek sprawiają, że region narciarski „Fügen-Kaltenbach“ jest jednym z najpopularniejszych w Alpach celów zimowych z gwarancją śniegu.

Gwarancja śniegu

Powstały w wyniku połączenia ośrodków narciarskich Hochzillertal w Kaltenbach oraz Hochfügen region „Hochzillertal-Hochfügen” jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Tyrolu. Mniejszy ośrodek narciarski Spieljoch w Fügen został przejęty przez grupę Schultz-Gruppe/Hochzillertal. Rozbudowano tam wszystkie obszary działalności – goście mają do dyspozycji bezpłatny skibus między miejscowościami, bogatą ofertę dla dzieci, najnowsze instalacje do naśnieżania i wiele więcej.

Terminal dla fanów białego szaleństwa w Hochzillertal

Nowa stacja dolna w Hochzillertal/Kaltenbach zapewnia fanom białego szaleństwa wyjątkową atmosferę. Jest to prawdziwe centrum wypoczynkowo-usługowe, z ekranami wideo, automatami z karnetami narciarskimi, nowym barem dla narciarzy, WLAN dla wszystkich, ruchomymi schodami do kolejek gondolowych oraz wieloma udogodnieniami pod dachem.

      Nowość 2017/18 – 10-osobowa kolejka gondolowa na Spieljoch

Od grudnia z Fügen kursuje całkiem nowa i najnowocześniejsza 10-osobowa kolejka gondolowa wiodąca do ośrodka narciarskiego Spieljoch. Nowo wybudowana restauracja górska oraz rozbudowane stoki wyznaczają nowe standardy na Spieljoch. Wybudowana poprzedniej zimy kolejka panoramiczna GEOLS przebiega bezpośrednio obok trasy do Hochfügen, skąd darmowy autobus wahadłowy przewozi narciarzy w zaledwie kilka minut do regionu „Hochfügen-Hochzillertal”.

Hochfügen – uniwersalny ośrodek narciarski

Na wybierających się bezpośrednio do Hochfügen czeka świetnie rozbudowana droga. Prowadzi ona do miejsca wsiadania do wyciągów na wysokości 1500 m. Hochfügen jest szczególnie popularny wśród narciarzy w stylu dowolnym i jazdy w głębokim śniegu. Hochfügen pod hasłem „Zabawa z głową” oferuje przez cały sezon zimowy bogaty program informacyjny i liczne kursy dla początkujących i zaawansowanych, dorosłych, dzieci i młodzieży. Celem akcji jest zdobycie umiejętności samodzielnego i fachowego poruszania się po stokach.

Oferta dla najmłodszych

Oprócz najlepiej przygotowanych stoków, najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych wyciągów, na rodziny z małymi dziećmi czekają liczne zniżki. Nazwa „Zwergerl Club” oznacza przedszkola dla dzieci z opieką w stacjach górnych wszystkich trzech ośrodków narciarskich. Tam najmłodsi goście, w wieku 0-7 lat pod okiem profesjonalnych opiekunek mogą bawić się dowoli, mają zapewnione wyżywienie i są pod każdym względem rozpieszczane. W ramach kursów jazdy na nartach dla dzieci od 4. roku życia „Brettl-ABC” wyszkolone instruktorki i instruktorzy uczą dzieci szusowania po stoku. Oferta ta i pełen pakiet opieki nad najmłodszymi dziećmi sprawiają, że dzień na stoku płynie bezstresowo dla całej rodziny.

Erlebnistherme Zillertal: Terma pełna atrakcji

Po fantastycznym dniu na nartach warto wybrać się do termy w Fügen. Dorośli mogą skorzystać tu z wielu rodzajów saun, łaźni, stref relaksu oraz kąpieli solankowej. Dla dzieci natomiast przygotowano olbrzymie zjeżdżalnie i baseny z dodatkowymi wodnymi atrakcjami. 

      Oferta kulinarna

Dla prawdziwych fanów białego szaleństwa oferta kulinarna jest równie ważna, co frajda z jazdy na nartach. W restauracjach górskich i autentycznych gospodach w pierwszym zimowym regionie narciarskim w dolinie Zillertal spotykają się międzynarodowe gwiazdy narciarstwa, kluby narciarskie, rodziny, wielbiciele zimy oraz gwiazdy z całego świata. W okolicy Hochzillertal znajdują się aż dwie gospody górskie wielokrotnie nagradzane, jako w Europie. Są to wykwintne schroniska „Kristallhütte” i „Wedelhütte”. Każdy smakosz powinien też zawitać do najwyżej położonej restauracji „Alexander”, która został odznaczona czapkami kucharskimi.

Zdjęcia: NBPA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top