AUSTRIA: BLISKOŚĆ NA DYSTANS – TYROL W KONTAKCIE Z GOŚĆMI

W tym niezwykle trudnym momencie pandemii Tyrol pozostaje w kontakcie ze swoimi przyjaciółmi. Pod hasłem #BliskośćNaDystans Biuro Promocji Tyrolu przygotowało bogatą ofertę dla wszystkich miłośników regionu. W mediach społecznościowych dostępnych jest wiele atrakcyjnych treści: od przepisu na Kaiserschmarrn, przez warsztaty jodłowania, aż po plany treningowe, które można wykonywać w domu.

 

Widok z okna na tyrolski górski krajobraz skąpany w wieczornym świetle połączony z hasłem „Bliskość na dystans”. Tak wyglądał pierwszy wpis Tyrolu na Facebooku, po krótkiej przerwie spowodowanej kryzysową sytuacją. „Chcieliśmy odnieść się do aktualnych wydarzeń, spojrzeć na wszystko z nadzieją i dać wyraz przywiązaniu do naszych gości w kraju i zagranicą.” – opowiada Patricio Hetfleisch, dyrektor działu marketingu i komunikacji w Tirol Werbung.

Tyrol należy do czołówki najchętniej odwiedzanych regionów w Alpach. Ten kraj związkowy gościł w sezonie 2018/2019 12,4 milionów gości z ponad 50 krajów, którzy wykupili w sumie 49,6 milionów noclegów. Tyrolska turystyka szczyci się wieloma pionierskimi rozwiązaniami i prawie dwustuletnią tradycją. Nieważne zimą czy latem, goście szczególnie cenią niezapomniane spotkania z przyrodą, nowoczesną infrastrukturę i wysoką jakość obsługi oraz legendarną na całym świecie gościnność.

Tirol Werbung GmbH z siedzibą w Innsbrucku jest organizacją zajmującą się promocją Tyrolu, a jej najważniejszym zadaniem jest popularyzacja regionu jako najlepszego miejsca pośród całego alpejskiego świata, w którym warto zregenerować swoje siły. W tym niezwykle trudnym momencie Tyrol pozostaje w kontakcie ze swoją społecznością. Pod hasłem #BliskośćNaDystans przygotowaliśmy bogatą ofertę dla wszystkich miłośników naszego regionu.

Wirtualna podróż przez Tyrol

* Z muzyką przez kryzys

Jedną z płynących prosto z serca Tyrolu wiadomości jest skomponowana przez Manu Stixa piosenka „I möcht mi nur bedanken“ („Chciałbym tylko podziękować”), którą wykonuje aż 18 tyrolskich artystów. Wyrażają oni w niej ogromne uznanie i podziw dla walczących z pandemią koronawirusa. Dla wszystkich fanów muzyki przygotowaliśmy również specjalną playlistę z utworami wykonywanymi przez lokalnych artystów. Na pewno umili ona nieco czas spędzony w domu.

* Czy mówisz po tyrolsku?

Nauka tyrolskiego dialektu może być zadaniem na całe życie, ale pierwszych prób można dokonać nie ruszając się sprzed komputera. Niektóre spółgłoski brzmią niezwykle charakterystycznie, wyraziście niczym wznoszące się nad Innsbruckiem wierzchołki Nordkette. Szczególnie ciekawy jest podział tyrolskiego na rozliczne poddialekty, które od literackiego niemieckiego dzieli odległość niczym droga z Hanoweru na lodowiec Hintertux.

* Wirtualne wycieczki

Tym, za czym ostatnio najbardziej tęsknimy, są mniejsze i większe przygody przeżywane na łonie natury. Od canyoningu, przez wspinaczkę w paśmie Kaisergebirge, aż po poszukiwania potwora w jeziorze Drachensee – te oraz wiele innych atrakcji można przeżyć wirtualnie, bez wychodzenia z domu. Niech będą one choć drobnym pocieszeniem w tym trudnym czasie.

 

* Gotuj z Tyrolem!

Przez żołądek do serca. Tyrolska sztuka kulinarna podbiła serca wielu. Tak prosta, a tak pełna smaku. Kaiserschmarrn, Käsespätzle czy Tiroler Grostl, wszystkie te dania można przygotować w domu. To chyba idealny czas, żeby poćwiczyć swoje umiejętności kulinarne. Zapraszamy do skorzystania z wirtualnej książki kucharskiej.

* Pomaluj sobie Tyrol, czyli propozycja dla dzieci

Najlepszy sposób na nudę? Wycieczka do Tyrolu – nawet jeśli tylko na papierze! Dzięki pięknym obrazkom do kolorowania najmłodsi mogą przenieść się z domu do niezwykłego świata tyrolskiej flory i fauny.

* Wirtualna nauka jodłowania

Czy potraficie jodłować? A może zechcielibyście choć spróbować? Na co dzień autor naszego bloga śpiewa tylko pod prysznicem i to raczej popowe piosenki, ale tym razem robi wyjątek. Pod nadzorem tyrolskich muzyków – Marty i Reihnharda Schwaizerów próbuje nauczyć się jodłowania.

* Domowy fitness

Nadejdzie dzień, w którym ponownie będzie można wejść do tyrolskiego świata gór. Zanim do tego dojdzie, warto się do takiej wyprawy przygotować. Dla wszystkich odbywających kwarantannę przygotowaliśmy zestaw prostych ćwiczeń przygotowujących do uprawiania takich sportów jak: trekking, kolarstwo, wspinaczka, czy jazda na nartach. Z powodzeniem można wykonywać je w domu! Bardziej wprawionym sportowcom polecamy udział w naszym wyzwaniu. Plank-Challenge to nie tylko próba sił dla mięśni brzucha, to także sprawdzian artystyczny!

   

      Zdjęcia: Tirol Werbung

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top