AUSTRIA: BANKED AIR – 25 LAT JAZDY NA DESCE W ISCHGL

Od 3 do 8 kwietnia 2018 do Ischgl powrócą dawne czasy i w ramach imprezy BANKED AIR pojawią się snowboardziści w strojach z lat 90-tych. Nowy format konkursu przewiduje dwa etapy.

Konkurs główny „The 90s Invitational Banked Air” z mnóstwem profesjonalnych snowboardzistów oraz zawody otwarte „Open Crew Banked Air” dla wszystkich jeżdżących na desce. Będzie to wspaniała okazja do spotkania się wielkich, międzynarodowych gwiazd jazdy na desce i przyszłych generacji sportowców. Wydarzenie organizowane jest przez legendarne kluby snowboardowe „Die Ästhetiker” i „SPC-Crew”. Rejestracja jest już otwarta.

25 lat po 1. Snowboardowych Mistrzostwach Świata w Ischgl nadszedł czas na ponowne spotkanie. Podczas BANKED AIR 25. urodziny wspólnie będą obchodzić klub SPC Skate ’n’ Snowboard Camps, „Die Ästhetiker” oraz Mistrzostwa Świata ISF w Ischgl . Będzie to nawiązanie dla początków jazdy na desce snowboardowej oraz czasów, gdy ta dyscyplina sportu wpływała na sposób życia całej generacji. Wszystkie informacje na ten temat na stronie: www.ischgl.com 

Powrót do lat 90-tych: Sześć dni – trzy konkursy

BANKED AIR podzielone jest na trzy konkursy: Od 3 do 6 kwietnia w konkursie głównym „90s INVITATIONAL BANKED AIR” wystartuje około 100 profesjonalnych snowboardzistów z lat 90-tych. W skład każdego z zespołów z ponad 20 krajów wchodzą trzej zawodnicy po 30-dziestce, jeden młody zawodnik oraz jedna snowboardzistka. Uczestnicy zmierzą się ze sobą na specjalnie przygotowanym torze.

Podczas oceny wyczynów brane będą pod uwagę prędkość przejazdu, czas spędzony w powietrzu oraz styl. Jednocześnie pionierzy jazdy na desce staną w szranki podczas zawodów „Salty Dogs Match”. Będzie to próba sił między zawodnikami z Europy i Ameryki Północnej. W starciach o sławę, honor i nagrody pieniężne dla reprezentowanego kontynentu będzie walczyło od 10 do 20 pionierów. Ci, którzy nie znaleźli się na liście zaproszonych do jednej z wymienionych wyżej inmprez, mogą spróbować sił wraz z zespołem w otwartych zawodach OPEN CREW BANKED AIR.

Warunek: każda zgłoszona drużyna musi składać się z trzech mężczyzn i jednej kobiety. Zawodnicy, na tym etapie określani mianem „Normalos”, będą mogli wystartować w sobotę i niedzielę, jako drużyny w kategoriach Shape, Shop, Brand i Friends. Udział w zawodach to szansa na zakwalifikowanie się do zawodów głównych INVITATIONAL BANKED AIR w 2019 roku. Rejestracja online do zawodów OPEN CREW BANKED AIR jest już aktywna. Wszystkie informacje i rejestracja na stronie: http://banked-air.com/.

Niech żyje skate-bowl z lat 80-tych

Ischgl, jako ośrodek sportów zimowych, cieszy się szczególną popularnością wśród snowboardzistów. Z pewnością przyczyniły się do tego Snowboardowe Mistrzostwa Europy w roku 1991 oraz Snowboardowe Mistrzostwa Świata w roku 1993. Ale także snowpark Velill, w którego konstrukcję wkładanych jest ponad 600 godzin pracy. W efekcie powstaje tam infrastruktura przypominająca betonowe skate-bowl z lat 80-tych.

Sportowcy mogą wystawić swoje zdolności na próbę na różnych hipach, bankach oraz bowlach ze zintegrowanymi skoczniami typu step-up i step-down. Długość instalacji wynosi 700 metrów, różnica wysokości natomiast 80 metrów. Unikatowa na skalę światową konstrukcja wykonana przez SPC będzie areną, na której gwiazdy snowboardu celebrować będą tę jazdę na desce, przywracając jednocześnie do życia styl lat 90-tych. Dalsze informacje na stronie www.ischgl.com

Zdjęcia: NBPA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top